Mgr. Vladimír Dostálek124

ZLÍNSKÝ KRAJ – Sumu 74 tisíc korun od dárců se podařilo získat třem neziskovým organizacím z Kroměřížska díky projektu Burza filantropie. Příspěvky organizace využijí na financování svých projektů. K hlavním partnerům akce patří Zlínský kraj. Mezi donátory jsou také město Kroměříž nebo společnost TON a.s. z Bystřice pod Hostýnem. Den Burzy filantropie, věnovaný organizacím z okresu Kroměříž, se uskutečnil ve středu 18. října v tamním hotelu U Zlatého kohouta.

„Burza filantropie zprostředkovává přímý kontakt mezi neziskovými organizacemi a donátory z řad firem i veřejné správy. Organizace mají možnost jim představit svůj nápad a získat pro něj potřebnou podporu, kterou by se jim z obvyklých grantů a dotací zřejmě sehnat nepodařilo. Velmi děkuji našemu Poradenskému a krizovému centru, které ač samo působí v podfinancované sociální oblasti, pomáhá shánět peníze dalším organizacím. Sluší se také poděkovat všem donátorům. Zároveň bych touto cestou ráda oslovila další, kteří mají možnost pomáhat potřebným,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Částku 23 tisíc korun získal projekt organizace Korálky Kroměříž nazvaný „Když náš motor přede, krásně se nám jede“. Příspěvek poslouží k nákupu pohonných hmot do vozu, kterým organizace zajišťuje dopravu dětí s hendikepem do školy, jež je pro ně jedním z mála míst, kde se kromě vzdělávání setkávají se svými kamarády a otevírá se jim možnost zapojení do kulturních a sportovních aktivit.

Finanční podporu 23 tisíc pro projekt „Mateřství není handicap +“ si zajistilo Klubíčko Kroměříž, jehož prostřednictvím chce zapojit nové rodiče do místní komunity, podpořit jejich sebedůvěru, nabídnout jim možnost se neformálně vzdělávat, smysluplně a plnohodnotně trávit volný čas spolu s dětmi v bezpečném, přátelském a podpůrném prostředí. 

Organizace ReŠaNa KM si pak vysloužila 28 tisíc korun pro projekt „Šatník pro dobrý start“, který pomáhá samoživitelským rodinám, ale i dalším lidem v nouzi. Například bezplatně poskytuje oblečení, hračky, knihy, sportovní nebo domácí potřeby.

Letos se ve Zlínském kraji uskutečnila Burza filantropie také pro okres Zlín, v příštím roce naváže okres Uherské Hradiště a Vsetín. Přihlásit svůj projekt mohou neziskové organizace i sociální podniky. Další informace jsou k dispozici na webu www.burzafilantropie.cz.

 

Zpracoval: Vladimír Dostálek

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz