Zvětšit písmo

Zmenšit písmo

CZ

cs

menu

Hejtman Zlínského kraje

Radim_Holis.jpg (1.34 MB)

Ing. Radim Holiš

Narodil se 12. srpna 1975 ve Valašském Meziříčí. Absolvoval Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí a následně vystudoval obor pozemní stavby na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně. Po absolutoriu začal pracovat jako projektant s autorizací na pozemní stavby, od roku 2012 se věnuje i realizaci staveb.

V lednu 2014 se stal členem hnutí ANO 2011. V komunálních volbách v roce 2014 byl zvolen zastupitelem města Rožnov pod Radhoštěm a v témže roce se stal také jeho starostou. Ve volbách v roce 2018 obhájil mandát zastupitele města i post starosty. 

Do funkce hejtmana Zlínského kraje byl zvolen 10. listopadu 2020 a na sněmu hnutí ANO v únoru 2022 se stal členem předsednictva strany. 

Mezi jeho záliby patří sport, především běh a běh na lyžích, rybolov a kultura. Od deseti let je členem oddílu TJ Gumárny Zubří, osm let trénoval malé lyžaře, je aktivním rozhodčím v běhu na lyžích nejvyšší kvalifikace a absolvoval řadu evropských dálkových běhů na lyžích. Účastnil se například slavného italského závodu Marcialonga a v tuzemsku pravidelně absolvuje Jizerskou padesátku. 

Je ženatý, má dceru a syna. S rodinou žije v Rožnově pod Radhoštěm.

Aktualizováno:

Krajský úřad Zlínského kraje © 2024

Cookie lišta

Nahoru