Zvětšit písmo

Zmenšit písmo

CZ

cs

menu

Odbor sociálních věcí

Odbor sociálních věcí

Zlínský kraj zodpovídá za plánování Sítě sociálních služeb na svém území a podílí se na jejím financování. Je zřizovatelem organizací, které zabezpečují největší pobytové kapacity služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením v kraji.

Odbor sociálních věcí je členěn do 3 oddělení, a to oddělení plánování a rozvoje sociálních služeb, oddělení sociálních služeb a oddělení sociálně–právní ochrany.

ilustrační foto

Nejste na to sami

Dne 1. 1. 2024 byl zahájen projekt „Nejste na to sami“, který si klade za cíl posílit ve Zlínském kraji mezioborovou spolupráci ve prospěch osoby v nesnázích. Tento projekt je realizován pouze ve dvou vybraných obcí s rozšířenou působností, a to v Kroměříži a Uherském Brodě. 

Více informací naleznete ZDE.

                   

ilustrační foto

Dokumenty k financování sociálních služeb

Zastupitelstvo Zlínského kraje schválilo dne 17. 6. 2024, usnesením č. 0750/Z4/24, Podmínky pro stanovení vyrovnávací platby a finanční podpory sociálních služeb ve Zlínském kraji.

Více informací naleznete ZDE.

 

Dále byl Radou Zlínského kraje schválen dne 15. 7. 2024, usnesením č. 0679/R18/24, Dodatek č. 2 k Programu pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2024.

Více informací naleznete ZDE.

 

 

Aktualizováno:

Krajský úřad Zlínského kraje © 2024

Cookie lišta

Nahoru