Bc. Jan Vandík DiS.90

Dobrá zpráva pro fanoušky rally! Barum Czech Rally Zlín bude součástí Mistrovství Evropy v rally (ERC) i v následujících letech 2024 a 2025. Novou smlouvu s promotérem soutěže za zlínskou rally podepsal Miloslav Regner, předseda organizačního výboru. Slavnostního okamžiku před zlínskou radnicí byli přítomni také zástupci Zlínského kraje – hejtman Radim Holiš, náměstek hejtmana Lubomír Traub a radní Jiří Jaroš. Zlínský kraj patří mezi dlouholeté hlavní partnery a podporovatele Barumky.

„Děkuji organizátorům za to, že z původně amatérských závodů dokázali vybudovat elitní závody evropského formátu, které pomáhají zviditelňovat náš kraj daleko za jeho hranicemi a zároveň sem přivádí fanoušky rally z celé republiky i zahraničí. Jde o jednu z největších akcí v regionu, proto jsme rádi, že tímto potvrdila svoje místo v rámci Mistrovství Evropy. Do budoucna jí přeji ještě mnoho úspěšných let a nadšených diváků,“ řekl hejtman Radim Holiš.

„Podpis nové smlouvy na nejbližší dvouleté období je oceněním práce celého pořadatelského týmu, který se podílel na úspěšném průběhu letošního ročníku. Poděkování patří za podporu veřejným institucím, partnerům soutěže v čele se společností Continental Barum a divákům, bez jejichž pomoci bychom soutěž nemohli uspořádat. Barumka opět prokázala své zařazení mezi elitními rally v Evropě. Nebývá zvykem, aby promotér ještě v závěru rally přispěchal s podpisem nové smlouvy,“ uvedl Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Mistrovství Evropy vzniklo už před 70 lety jako první mezinárodní klání soutěžních jezdců a patří k nejstaršímu kontinentálnímu seriálu v rally. V posledních letech se jeho kalendář ustálil na počtu osmi soutěží, z nichž polovina se jede na šotolině a polovina na asfaltu. Barumka je součástí Mistrovství Evropy už čtyřicet let a patří každoročně k jeho pilířům.

Další informace najdete na www.czechrally.com.

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz