Bc. Jan Vandík DiS.24

V Baťově mrakodrapu se uskutečnilo další ze zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje. Studenty a žáky škol z celého kraje, kteří na zasedání 22. června dorazili, přišli pozdravit hejtman Radim Holiš, radní pro oblast školství Zuzana Fišerová a také europoslankyně Markéta Gregorová.

„Mám velkou radost, když vidím, s jakým zájmem se žáci a studenti tohoto zasedání účastní a nesedí jen pasivně ve svých školních lavicích. Velmi bych si přála, aby byl jejich hlas slyšet, aby se aktivně podíleli na tom, jak jejich škola vypadá a funguje. Jedním z kroků, jak posílit zapojení žáků a studentů do chodu škol, je náš program participativních rozpočtů. Když to velmi zjednoduším, tak kraj školám přispívá částkami od padesáti do sta tisíc na projekty, které si žáci sami vymyslí a odhlasují,“ řekla radní Zuzana Fišerová.

Členové Krajského parlamentu dětí a mládeže měli během zasedání možnost debatovat s poslankyní Evropského parlamentu Markétou Gregorovou. Díky spolupráci s europoslankyní mohli v letošním roce zavítat do Bruselu a navštívit prostory významných unijních institucí.

Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje je apolitický samosprávný orgán žáků a studentů ze škol a gymnázií nacházejících se ve Zlínském kraji. Funguje již od roku 2005 a jeho cílem je prohlubování spolupráce mezi dětmi, mládeží a dospělými. Také velmi úzce spolupracuje s vedením kraje.

Zpracoval: Vladimír Dostálek

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz