109

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dva dny před úvodním zápasem kvalifikace o účast na Mistrovství Evropy v házené 2024 přivítal v Baťově mrakodrapu reprezentační hráčky českého národního týmu Veroniku Malou a Markétu Jeřábkovou hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro oblast sportu Jiří Jaroš.

Reprezentantky na setkání s představiteli Zlínského kraje doprovodil prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala a také funkcionáři Handball clubu Zlín – jeho předseda Radim Šimek a Milan Foukal.

Během návštěvy Baťova mrakodrapu hovořili například o podpoře mládežnického sportu v regionu a rozvoji sportovišť. Prezident českého svazu házené také vyzdvihl důležitost házenkářské akademie, která s přispěním hejtmanství vznikla na začátku letošního roku - dívčí složka pod záštitou Handball club Zlín a chlapecká složka pod záštitou HC Zubří.

V úvodním klání kvalifikace o účast na evropský šampionát se české házenkářky představí na domácí půdě. Dějištěm prvního utkání o účast na mistrovství, ve kterém se ve středu 11. října v 17.15 střetnou české reprezentantky s hráčkami Finska, bude Zlín.⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz