Mgr. Vladimír Dostálek1126

Kreativní dílna, pohádkový les pro děti, koncerty No Name a rappera Majka Spirita. To jsou novinky a taháky letošního 14. ročníku Dne Zlínského kraje, který se uskuteční už za měsíc 23. září ve Zlíně. Během oslav kraje tradičně ožije celý areál bývalého Svitu. Okolí Baťova mrakodrapu zaplní stánky s regionálními potravinami, řemeslnými výrobky, technika záchranářů a další atrakce pro děti. Přímo od mrakodrapu budou opět startovat účastníci Běhu na počet Emila Zátopka a závodu horských kol Zlínská 50.

„Akce začínala s pár stánky u Baťova mrakodrapu, nyní ji navštěvuje deset tisíc lidí. Rozrůstala se postupně a dnes je přehlídkou toho nejlepšího, co Zlínský kraj umí a nabízí. Je to ukázka práce šikovných lidí z našeho kraje. Tak se přijďte přesvědčit na vlastní oči a zažít jedinečnou atmosféru oslav kraje. Těšíme se na vás,“ zve hejtman Radim Holiš.

Na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU vystoupí během dopoledne mažoretky, představí se žáci základních uměleckých škol a pódium roztančí folklórní soubor Vonica. Ve 14:30 začne série koncertů, kterou odstartuje slovenská kapela No Name. V okolí se lidé mohou těšit na stánky s lokálními produkty, Krajská knihovna Františka Bartoše a Muzeum jihovýchodní Moravy, které tady sídlí, nabídnou zvýhodněnou registraci a vstupné.

Součástí Dne Zlínského kraje je už potřetí Běh na počest Emila Zátopka a podruhé také závod horských kol Zlínská 50. Oba závody budou startovat od Baťova mrakodrapu. Děti vyběhnou v 9:30, start dospělých je naplánován na 10:20. Ve 12:30 běžce vystřídají cyklisté, které čeká 18 nebo 46 kilometrů dlouhý okruh Zlínem. 

Malí návštěvníci si budou moci vyzkoušet tradiční řemesla, prohlédnout si techniku hasičů, záchranářů, vojáků a policistů nebo si procvičit dovednosti na lezecké stěně a dopravním hřišti. Stejně jako v loňském roce bude v Tigers Ice Areně bruslení pro zájemce zdarma a po areálu se bude možné svézt koňským kočárem.

Letošní novinkou je program ve 44. budově, kde budou otevřeny kreativní dílny ROBOTA Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. K vidění budou také ukázky šití bot ve 44 Centru řemesel. Do světa virtuální reality návštěvníky zavede Technologické inovační centrum Zlín, které ve svém stánku na parkovišti Cream představí moderní technologie.

Celý program včetně koncertů je zdarma. Více na www.denzk.cz.

 

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz