Bc. Jan Vandík DiS.327

Také letos se Krajský úřad Zlínského kraje zapojil do květnové výzvy Do práce na kole. Celý měsíc tak bude sedmdesát jeho zaměstnanců jezdit do práce na kole, někteří vyrazí pěšky, jiní třeba poklusem. Smyslem výzvy, kterou podpořil i hejtman Radim Holiš, je motivovat co nejvíce lidí, aby se po městě pohybovali aktivně, udržitelně, bezmotorově, zkrátka na vlastní pohon.

Do práce na kole

„Jsem velmi ráda, že se tato akce těší u našich zaměstnanců velké oblibě a že se jí už tradičně účastní v hojném počtu. Věřím, že se nám tím podaří namotivovat sebe i své okolí k pravidelnému pohybu,“ řekla ředitelka Krajského úřadu Zlínského kraje Jitka Hlavačková, která se do výzvy také zapojila.

V loňském květnu najel mezi zaměstnanci krajského úřadu nejvíce kilometrů Jaroslav Pospíšil, a to více než 4 tisíce. Jak prozradil, před několika lety si stanovil za cíl ujet během své pracovní kariéry na úřadě vzdálenost ze Země na Měsíc, což je asi 384 tisíc kilometrů. Této mety dosáhl už v září 2021.

Výzva Do práce na kole se koná od 1. do 31. května. Registrace je otevřená až do 7. května. Více informací najdete na https://dopracenakole.cz/

Zpracoval: Jan Vandík

3. 5. 2023

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz