Mgr. Vladimír Dostálek133

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zástupci pěti školských příspěvkových organizací Zlínského kraje si ve středu 26. června odvezli nové elektromobily Peugeot e-2008. Tato vozidla pro ně s přispěním evropských fondů zakoupil Zlínský kraj.

PEUGEOT E-2008

Dohromady tak u příspěvkových organizací Zlínského kraje k dnešnímu datu jezdí už 39 elektromobilů. Prvních 5 zakoupil kraj ještě v loňském roce z pilotního projektu zaměřeného na podporu sociálních služeb. Ostatních 34 vozů pořídilo hejtmanství v rámci projektu „Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace“. Dohromady je v projektu naplánováno zakoupit 58 elektromobilů a 57 neveřejných nabíjecích stanic. Celkové náklady na pořízení těchto vozidel dosáhnou více než 53 milionů korun. Z nich více než 22 milionů se kraji podařilo získat z evropských fondů.

Elektromobily postupně nahrazují stará auta se spalovacími motory, jejichž provoz a údržba je neekonomická a kraj je vyřazuje. Ve školských organizacích získají do užívání celkem 35 vozů, 18 elektroaut pořídí kraj sociálním službám, 2 vozidla jsou určena krajským kulturním organizacím a pro potřeby Krajského úřadu Zlínského kraje budou zakoupeny 3 elektromobily.

Nové elektromobily si dnes převzaly:

  • Dětský domov Valašské Meziříčí
  • Dětský domov Zlín
  • Střední průmyslová škola Otrokovice – 2ks
  • Základní škola a Mateřská škola Kroměříž, F. Vančury
  • Základní škola Bystřice pod Hostýnem, Pod Dubíčkem

Projekt „Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR, který na jeho podporu získal prostředky z Evropské unie z fondu Next Generation EU.

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz