Hejtman Radim Holiš přivítal ve Slopném cyklotour Na kole dětem

Bc. Soňa Ličková BA95

Cyklotour Josefa Zimovčáka zavítala ve čtvrtek 1. května do obce Slopné na Zlínsku, kde peloton přivítali místní a také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který nad akcí převzal záštitu.

Hejtman Radim Holiš a Josef Zimovčák

Čtrnáctý ročník cyklotour Na kole dětem, která se pořádá na podporu onkologicky nemocných dětí, odstartoval poslední květnový den v Ostravě. Cyklisty nyní čeká jízda přes celé Česko v délce téměř 1200 kilometrů. Cílovou zastávkou bude obec Zichovec v okrese Kladno, kam účastníci dorazí 10. června. Nad projektem převzal záštitu hejtman Radim Holiš.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

Cyklotour Josefa Zimovčáka zavítala ve čtvrtek do obce Slopné, kde peloton přivítali místní a také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který nad akcí převzal záštitu.