Bc. Jan Vandík DiS.102

Českou pobočku výrobce polovodičů onsemi (ON Semiconductor Czech Republic) v Rožnově pod Radhoštěm navštívili ve středu 31. ledna hejtman Zlínského kraje Radim Holiš společně s rektorem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Milanem Adámkem. S vedením firmy debatovali o tom, jak může kraj a univerzita pomoci při jejím dalším rozvoji. Návštěvy se zúčastnil také místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karel Havlíček. 

„Na příkladu firmy onsemi chceme ukázat, že pokud přijde požadavek z území na to, aby univerzita vytvořila nový obor, po němž je aktuálně velká poptávka, kraj musí být aktivní a tuto spolupráci podpořit. Je to pro náš kraj velmi důležité,“ řekl hejtman Radim Holiš.

V oblasti vzájemné spolupráce se dále nabízejí například přednášky odborníků z firmy na univerzitě, odborné stáže studentů ve firmě, spolupráce v oblasti průmyslového inženýrství nebo podpora studentských projektů.

Česká pobočka výrobce polovodičů onsemi (ON Semiconductor Czech Republic) z Rožnova pod Radhoštěm je výrobcem polovodičových součástek a dodavatelem ucelených řešení pro automobilový průmysl, komunikační a informační technologie nebo spotřební elektroniku. V Rožnově pro ni aktuálně pracuje zhruba 2 tisíce lidí, a řadí se tak mezi největší zaměstnavatele v kraji. Společnost aktuálně plánuje obří investici do rozšíření výroby čipů ve svém stávajícím areálu v Rožnově za 44 miliard korun. Ta by s sebou mohla přinést až tisíc nových pracovních míst.