Bc. Jan Vandík DiS.91

V rámci dalšího Hejtmanského dne zavítala Rada Zlínského kraje ve středu 15. května do Valašského Meziříčí, kde se setkala se starosty tamního mikroregionu. Společně debatovali o opravách silnic, dotacích nebo investicích do oblasti sociální či školství.

Hejtmanský den ve Valašském Meziříčí

„Řešili jsme stav silnic, dotační podporu kraje i například financování školství, konkrétně třeba nepedagogických pracovníků. Nejsou to vždy lehká témata, ale jsem za tu debatu rád, protože je pro vedení Zlínského kraje cennou zpětnou vazbou. Se starosty musíme být v kontaktu. Propojování samospráv, firem, škol a dalších organizací nám totiž může výrazně pomoci posouvat náš kraj dál,“ okomentoval setkání v Kulturním zařízení Valašského Meziříčí hejtman Radim Holiš.

Odpolední část pokračovala s místními podnikateli. Společně s radními diskutovali o rozvoji kraje, jeho finančních možnostech i o tom, na čem Zlínský kraj aktuálně pracuje.

Další výjezdní jednání krajské Rady se uskuteční ve Vsetíně a následně v Otrokovicích, které jsou posledními obcemi s rozšířenou působností ve Zlínském kraji, jež zbývá navštívit v rámci Hejtmanských dnů.

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz