Mgr. Renáta Škrháková1158

Kraj pokračuje v budování své značky a představuje novou sérii videomedailonků „Příběhy bez hranic“. Těmi přibližuje další významné a inspirativní osobnosti a navazuje tak na komunikační kampaň “Kraj bez hranic”.

Sochař Otmar Oliva je jednou z tváří nové krajské kampaně.

Série devíti krásných a inspirativních příběhů posiluje kraj coby místo, kde je stále živé baťovské „Co chceš, můžeš“. Těmito videi pokračujeme v hledání příběhů kreativních osobností, jejichž práce překračuje hranice a věříme, že budou inspirací pro naši mladou generaci,“ popisuje hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Příběhy bez hranic ukazují devět osobností z různých okresů. Při natáčení se zavítalo třeba do Vlachovic, kde sídlí rodinné bednářství pana Josefa Fryzelky st., do Uherského Hradiště za dobrým vínem z vinařství Rochůz, ale třeba i do Prahy do restaurace The Eatery, kde působí rodák z Rožnova pod Radhoštěm - šéfkuchař Pavel Býček. „Pomocí videomedailonků chceme obyvatelům kraje ukázat, že tvořivost se u nás nachází „na každém kroku“. Jsou to hlavně kulturní a kreativní průmysly, jako je design, architektura nebo animace, ve kterých v Česku vynikáme, ale můžeme ji kolem nás každý den vidět i v rukodělných výrobcích, folkloru nebo třeba v dobrém jídle,“ říká Renáta Škrháková, specialista komunikace a marketingu Zlínského kraje.

Zlínský kraj v minulých letech výrazně zapracoval na rebrandingu a zkvalitnění své komunikace. Od svého zavedení nová značka Zlínského kraje bodovala v mezinárodních soutěžích, kde získala mj. German Design Award nebo Indigo Design Award. Na rebranding navázal v roce 2021 krajský imageový spot, ve kterém se objevili významní rodáci a rodačky z různých koutů regionu. Mimo jiné zpěvačka Markéta Irglová z Valašského Meziříčí, architektka Eva Jiřičná narozená ve Zlíně nebo showrunner Kazma, původem z Kroměříže.

Autorem vizuální identity a nově vzniklých spotů je strategická kreativní agentura Little Greta. „Pracujeme se stejnými ingrediencemi. Zatímco za Markétou Irglovou nebo paní Jiřičnou jsme při natáčení image videa vyjeli na Island a do Londýna, protože obě dámy žijí a tvoří za hranicemi, v letošní sérii spotů zůstáváme na Moravě. Zaměřili jsme se na lokální tvůrce a tvůrkyně – třeba sochaře Otmara Olivu, designérku Adélu Bačovou nebo rappera a promotéra Pepu Změlíka aka Ideu z labelu Ty Nikdy. I u nich však bylo podmínkou, aby jejich dílo rezonovalo i mimo Zlínský kraj. Ona schopnost překročit hranice je ústřední komponentou značky,“ dodává Tomáš Nedvěd, kreativní ředitel agentury.

 Všechna videa jsou ke shlédnutí na www.krajbezhranic.cz nebo na krajském YouTube kanále.