Bc. Jan Vandík DiS.151

Mezinárodní přátelské utkání mezi mladými tenisty ze tří zemí uspořádala v minulém týdnu Krajská tenisová akademie Zlínského kraje. Akci podpořil Zlínský kraj, který stál u zrodu této i ostatních akademií zaměřených na atletiku, házenou a orientační běh. Rozšíření akademií na další sporty chystá kraj ve spolupráci s kluby i v příštím roce.

 

Přátelské tenisové utkání tří krajů ze tří zemí uspořádala ve dnech 21. až 23. června v Uherském Hradišti a Starém Městě Krajská tenisová akademie Zlínského kraje. Zúčastnila se jej téměř stovka mladých tenistů z regionu, Západoslovenského kraje a maďarského kraje Györ. Osobně se zúčastnil i Miroslav Mečíř, olympijský vítěz v tenise ze Soulu a předseda Slovenského tenisového svazu.

„Celá akce byla organizačně velmi náročná, kromě více než devadesáti dětí s nimi přicestovali i trenéři, funkcionáři a rodiče, celkově jsme tady měli více než 150 hostů i domácích. Vše se nám ale podařilo zvládnout na výbornou,“ netajil radost člen představenstva Krajské tenisové akademie a prezident klubu TENIS SLOVÁCKO David Mišťúrik.

Setkání, které se uskutečnilo za podpory Zlínského kraje, svou účastí osobně podpořili krajský radní pro mládež a sport Jiří Jaroš a náměstek hejtmana David Vychytil. „Rozvíjení sportu u dětí je pro nás zásadním tématem. Chceme dále podporovat model krajských akademií v nejrůznějších sportovních odvětvích,“ řekl Jiří Jaroš. „Krajská tenisová akademie nám svým dlouhodobým působením i touto poslední skvělou akcí ukazuje, že to je správná cesta,“ doplnil David Vychytil.

V kategoriích U18 a U14 se shodně nejlépe dařilo Krajské tenisové akademii Zlínského kraje, druhé místo obsadili Slováci a třetí Maďarsko. V kategorii U12 prvenství získal Západoslovenský tenisový svaz, druhé místo získala Krajská tenisová akademie Zlínského kraje a třetí Maďarsko. Putovní pohár za celkové vítězství získala Krajská tenisová akademie Zlínského kraje.

Krajská tenisová akademie Zlínského kraje byla založena v roce 2022. U jejího vzniku byly tři kluby: Tenisový klub Zlín, Tenisový klub DEZA Valašské Meziříčí a Tenisový klub TENIS SLOVÁCKO, ke kterým se pak připojily další. V současné době eviduje více než 60 hráčů z celého kraje.

Krajská tenisová akademie by nevznikla bez podpory Zlínského kraje, který je zároveň jejím největším partnerem. Kromě tenisu stál Zlínský kraj také u zrodu krajské mládežnické akademie v atletice, házené a orientačním běhu a podporuje i klubové akademie ve fotbale a ledním hokeji. V příštím roce chystá kraj ve spolupráci se sportovními kluby rozšíření akademií i na další sporty.

⬛ Kontakt pro média:

Ing. David Mišťúrik
Krajská tenisová akademie
602 515 588
dmisturik@sportparkrybnicek.cz 

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz