Bc. Jan Vandík DiS.324

Úspěšní řešitele soutěží v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byli ve středu 24. května oceněni v sídle Zlínského kraje. První místo v krajském finále kvízu PLUS získala Ester Kuchařová z Gymnázia J. A. Komenského a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Uherském Brodě, která tak bude Zlínský kraj reprezentovat v republikovém finále. To se uskuteční 13. června v Praze.

 Vítězové soutěže

„Vývoj internetu i sociálních sítí jde rychle dopředu, což s sebou přináší nejen spoustu výhod, ale na druhou stranu i velkou řadu hrozeb. Je proto potřeba, aby se mladí lidé internet naučili používat rozumně a byli si vědomi rizik, která tu na ně číhají. Chci proto poděkovat všem, kdo tuto problematiku neberou na lehkou váhu, a to včetně učitelů a rodičů,“ řekla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu, která vítězům předala ocenění.

Edukativních soutěžních kvízů se ve školním roce 2022/2023 ve třech kategoriích zúčastnilo více než 1 300 žáků z 29 škol ze Zlínského kraje.

Projekt Kraje pro bezpečný internet, pořádaný pod záštitou Asociace krajů České republiky, si klade za cíl zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence. Jeho cílovou skupinou jsou vedle dětí a studentů také rodiče, pedagogičtí a sociální pracovníci, senioři a policisté. Strategickými partnery projektu jsou společnost Microsoft, Gordic a CZ.NIC.

25. 5. 2023

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz