Adéla Čuříková40

Na Benefičním koncertě Filharmonie Bohuslava Martinů vystoupil také Thom Artway

V páteční večer 16. června se na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU konal charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem, na kterém si návštěvníci mohli poslechnout ikonickou symfonii „Z Nového světa“ v podání Filharmonie Bohuslava Martinů, vedené jejím šéfdirigentem Robertem Kružíkem. Na pódiu vystoupil také Thom Artway, který kromě sólových písní zazpíval také společně se zlínskou filharmonií.

Návštěvníci si užili příjemnou atmosféru koncertu pod širým nebem v zajímavém industriálním prostředí. Na platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU dorazilo 618 lidí.

„Velké poděkování si zaslouží všichni, kteří se na charitativním koncertu podíleli a celou akci organizačně zvládli, velké poděkování patří Filharmonii Bohuslava Martinů. Věřím, že páteční večer byl krásným hudebním zážitkem a všem návštěvníkům, kteří svou účastí tuto charitativní akci podpořili patří také poděkování,“ řekla ředitelka 14|15 Baťova institutu Petra Kubíková.

Charitativní koncert se konal na podporu Poradenského a krizového centra, p. o. a Linky SOS Zlín, p. o. se pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hany Ančincové a radní pro oblast kultury a školství Zuzany Fišerové. Výtěžek ze vstupného ve výši 58 400 Kč, ke kterému bude připočten příspěvek návštěvníků do kasiček, bude předán zástupcům těchto organizací. Akce byla realizována s finanční podporou statutárního města Zlína.

Neméně zajímavý open air koncert na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se uskuteční také v září. Ve  čtvrtek 7. 9. od 19 hodin zde zazní slavné operní předehry, árie a dueta Rossini, Puccini, Verdi, Delibes a další v podání sopranistky Lady Bočkové a mezzosopranistky Arnheiður Eiríksdóttir společně s Filharmonií Bohuslava Martinů vedenou dirigentem Rastislavem Štúrem. Vstupenky jsou již v prodeji na recepcích 14l15 BAŤOVA INSTITUTU a také na pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů.

Více informací na www.14-15.cz

 

Kontakt:

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz