Mgr. Vladimír Dostálek105

ZLÍNSKÝ KRAJ – Žáci a pracovníci uherskohradišťské Základní školy UNESCO se opět mohou těšit na kvalitní stravu připravenou kuchařkami vlastní školní kuchyně. Zázemí gastronomického provozu školy, které i díky významné finanční dotaci Zlínského kraje prošlo náročnou modernizací, se slavnostně otevřelo v pondělí 8. ledna.

Prostory školní kuchyně a provozní vybavení nebyly více než čtvrt století výrazně rekonstruovány. Prostory tak už neodpovídaly běžným provozním standardům, na což se město rozhodlo reagovat výraznější modernizací jak stavební, tak technologické části objektu. Součástí projektu bylo jednak zlepšení stavebně-technického stavu objektu včetně sanace vlhkého zdiva a také pořízení nového energeticky úsporného gastro zařízení. V moderní kuchyni je nyní možné vařit až 1100 obědů denně.

Z celkových nákladů na modernizaci ve výši 38,2 milionu korun získalo město Uherské Hradiště od kraje dotaci ve výši 18,2 milionu korun v rámci programu Podpory rozvoje území Zlínského kraje. Jedná se o podporu určenou obcím s rozšířenou působností. Celkem pro ně bylo v krajském rozpočtu vyčleněno 245 milionů korun. Kraj podpořil už šestnáct akcí celkovou částkou 200 milionů korun. Z toho osm projektů už bylo dokončeno, další mají obce rozpracované a o podporu si mohou zažádat až do konce letošního roku.


⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz