Bc. Jan Vandík DiS.100

Se zástupci města Uherské Hradiště a zhruba čtyřicítkou starostů okolních obcí se ve středu 10. května setkalo v uherskohradišťské Redutě vedení Zlínského kraje. Hovořilo se o dopravě, financování sociálních služeb, kultuře nebo nakládání s odpady.

„Za starosty v regionu vyrážíme pravidelně, abychom se navzájem informovali o důležitých tématech a novinkách, hledali společná řešení, zkrátka abychom táhli za jeden provaz ve prospěch lidí v našem kraji,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

V Uherském Hradišti zástupci samospráv debatovali například o financování sociálních služeb. „Starostové ze Slovácka si uvědomují nutnost podílení se na financování sociálního systému, který se bez příspěvku obcí neobejde. V tom vidíme velký posun,“ dodal hejtman.

Hovořilo se také o pokračování výstavby dálnice D55, která v budoucnu zásadně uleví přetížené dopravě v centru města. „Starosty jsme ujistili, že děláme maximum pro to, abychom Ředitelství silnic a dálnic pomohli urychlit výstavbu této pro kraj klíčové dopravní tepny. Nedávno byla zahájena stavba dálničního mostu přes řeku Moravu u Napajedel, nyní je důležité zahájit co nejdříve výstavbu úseku mezi Napajedly a Babicemi,“ doplnil Radim Holiš.

Odpoledne si představitelé kraje prohlédli Galerii Joži Uprky, kde se také setkali s podnikateli z Uherského Hradiště a okolí.

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz