Mgr. Vladimír Dostálek166

Účast reprezentační výpravy Zlínského kraje na Hrách XI. letní olympiády dětí a mládeže, které se uskuteční na konci června příštího roku v Jihočeském kraji, schválila Rada Zlínského kraje.

Sportovní reprezentace Zlínskoho kraje se účastní olympiád dětí a mládeže pravidelně

„Reprezentační výprava Zlínského kraje od roku 2003 nechyběla na žádných z doposud pořádaných dvaceti her a nebude chybět ani na těch příštích. Pro mladé sportovce je to skvělá příležitost poměřit síly s těmi nejlepšími z nejlepších v zemi, nasát atmosféru velkých sportovních klání, nebude chybět ani zahajovací ceremoniál s olympijskou pochodní. Dlouhodobě skvělé výsledky našich sportovních nadějí na hrách dokazují, že podpora mládežnického sportu má smysl. Zlínský kraj tuto oblast financuje prostřednictvím několika programů, mimo jiné jsme pomohli založit sportovní akademie. A připravujeme nové projekty. Dohromady letos vložíme do podpory sportu více než 100 milionů korun, což je historicky rekordní suma,“ říká radní Zlínského kraje pro sport a mládež Jiří Jaroš.

Maximální počet účastníků výpravy, která ze Zlínského kraje může do jižních Čech vyrazit, je stanoven na 310 osob. Z toho 253 míst je vyhrazeno pro mladé sportovkyně a sportovce, zbytek výpravy bude tvořit jejich doprovod, především trenéři. Zlínský kraj účast podporuje také finančně, ve svém rozpočtu má na ni rezervovánu částku 2,2 milionu korun. Ta pokryje náklady na dopravu, ubytování, stravování, jednotné sportovní oblečení a další nezbytné výdaje.

Letní olympijskou štafetu po Olomouckém kraji přebírají jižní Čechy. Centrem Her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 se mezi 23. a 27. červnem stanou České Budějovice. Sportovní program bude čítat 20 sportů. Kromě jihočeské metropole se bude o medaile soutěžit také v Táboře a Hluboké nad Vltavou.

Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Jedná se o republikovou soutěž krajských výprav a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba.

 

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz