Mgr. Vladimír Dostálek57

Společnost TQM - holding s.r.o. (dále jen TQM), která zajišťuje příměstskou autobusovou dopravu v oblasti měst Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm, zavádí do provozu šest nových autobusů, které jsou součástí plánované obnovy vozového parku. Cestující a řidiči se na ně mohou těšit od dubna tohoto roku.

nové autobusy TQM

Dopravce obnovuje svůj vozový park osobní autobusové dopravy na Valašsku a Rožnovsku. V těchto dnech zavádí do provozu šest nových žlutých autobusů Iveco Crossway LE, které nahradí starší autobusy. Žluté autobusy TQM obslouží v rámci integrované dopravy Zlínského kraje ročně kolem 4,3 miliónu cestujících. 

„Vozový park autobusové dopravy TQM obnovujeme pravidelně. Minulý rok jsme do provozu zařadili dva nové autobusy, letos obměňujeme flotilu o šest nových autobusů. Příští rok nás čeká další obnova. Vodítkem jsou pro nás Technické a provozní standardy Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje, které definují průměrné stáří vozového parku autobusového dopravce. To je maximálně šest let. Výsledkem zmíněných obnov vozového parku je průměrné stáří našich autobusů pět a půl roku“, uvádí Stanislav Brožek, ředitel osobní autobusové dopravy TQM.

Šest nových autobusů Iveco Crossway LE Line 12,05 m bylo vyrobeno v závodě IVECO BUS ve Vysokém Mýtě. Autobusy jsou nízkopodlažní, mají bezbariérový přístup a kapacitu 45 míst k sezení plus sedadlo řidiče. Jsou určené i pro přepravu kočárků. Cestující určitě ocení pohodlné sedačky, klimatizaci a tepelný komfort, když budou v autobuse trávit více času v příměstském provozu. Pasažéři budou mít v autobusech i USB nabíjecí místa pro jejich mobilní zařízení. Jedná se vozidla vybavená moderním motorem splňujícím emisní normu Euro 6 step E, což zajišťuje ještě šetrnější dopad veřejné dopravy na životní prostředí. Investice tak je v souladu se závazkem dopravce poskytovat vysokou kvalitu služeb v autobusové dopravě a současně je v souladu se zásadami udržitelnosti. V tuto chvíli je vozový park příměstské autobusové dopravy TQM tvořen pouze autobusy značky Iveco splňující emisní normu Euro 6.

TQM - holding s.r.o. zajišťuje od začátku roku 2021 pravidelnou příměstskou autobusovou dopravu pro oblast Valašské Meziříčí, a to v počtu 21 pravidelných linek, které jsou součástí Integrované dopravy Zlínského kraje. Od června 2022 zajišťuje společnost TQM i provoz MHD pro město Valašské Meziříčí a obce Krhová a Poličná.

 

S využitím tiskové zprávy TQM - holding s.r.o.

⬛ Kontakt pro média:

Ing. Anna Durajová
vedoucí oddělení marketingu
TQM - holding s.r.o.
722 961 931, 553 609 278
durajova@tqm.cz

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz