Bc. Jan Vandík DiS.76

Počty návštěvníků Zlínského kraje rostou. Ukazují to statistiky cestovního ruchu za 1. čtvrtletí letošního roku. Do kraje od ledna do března 2023 zavítalo bezmála 130 000 návštěvníků, tedy o 13 % více než za stejné období loňského roku. V průměru zde strávili 2 až 3 noci, v oblibě byly zejména víkendové pobyty. Celkem se po zaokrouhlení jednalo o 350 000 přenocování, což je meziročně nárůst o 5 %.

„Největší radost máme z nárůstu návštěv ze zahraničí. Je jich o celých 65 % více než ve stejném období před rokem, současně je nutné říci, že je pro nás enormně důležitá přítomnost i spokojenost návštěvníků domácích,“ komentuje výsledky náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub a dodává: „Turistických cílů v našem kraji neustále přibývá, také úroveň služeb roste, a to díky podnikatelům zapojeným do cestovního ruchu ve všech oborech. Zlínskému kraji na cestovním ruchu velmi záleží a podporuje jej mnoha způsoby, nárůst počtu návštěvníků je naplněním dlouhodobých cílů.“

„Posíleni informacemi o úspěšném prvním čtvrtletí očekáváme skvělou i letní sezónu. Zúročí se spolupráce mnoha subjektů tvořících mimořádně pestrou nabídku cestovního ruchu ve Zlínském kraji,“ říká ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová. Dobrá kooperace je podle ní základem úspěchu. Jak dodává, činnost Centrály se aktuálně zaměřuje mimo jiné na marketingovou podporu čerstvých novinek mezi turistickými cíli na Východní Moravě.

Kontakt:
Martin Pášma
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy 
+420 733 161 671, +420 778 047 541 
www.vychodni-morava.cz