Bc. Jan Vandík DiS.79

S barevnými záložkami do knih, které mají pomoci zviditelnit činnost Poradenského a krizového centra, se už brzy setkají čtenáři v knihovnách ve Zlínském kraji. Na záložce lidé najdou kontakt na toto centrum zřizované krajem, jež od začátku letošního roku nově sídlí v budově zlínského divadla. Jeho ředitel Marek Mikláš ve čtvrtek 11. května předal v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně řediteli Janu Kaňkovi první várku záložek.

zleva: Jan Kaňka, Hana Ančincová, Marek Mikláš

„Novou formou propagace chceme oslovit i skupinu lidí, která se neorientuje v online prostředí nebo se v něm příliš nepohybuje, a upozornit ji tak na existenci Poradenského a krizového centra. To je zastřešující organizací pro lidi v krizových situacích, kterým nabízí psychologickou i jinou odbornou pomoc. Například letos v březnu spustilo projekt na podporu rodin s duševním onemocněním,“ říká statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast, a dodává: „Věříme, že i záložky mohou přispět k tomu, že si lidé v případě potřeby najdou cestu k pomoci.“

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se tematice duševního zdraví věnuje i v rámci dalších svých aktivit. Pořádá například výstavy, besedy a autorská čtení během Týdnů pro duševní zdraví nebo se zapojuje do Mezinárodního dne Aspergerova syndromu. K tématu nabízí také množství odborné literatury.

Zpracoval: Jan Vandík

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz