Mgr. Vladimír Dostálek77

zleva: náměstak hejtmana Radek Doležel a generální ředitel TATRA Trucks Lukáš Andrýsek

ZLÍNSKÝ KRAJ/KOPŘIVNICE – Deklaraci o pokračování unikátního vzdělávacího projektu TATRA do škol podepsali v Kopřivnici zástupci společnosti TATRA TRUCKS a Zlínského kraje v úterý 26. září. Do projektu se středoškoláci ze Zlínského kraje zapojují opakovaně, už zkompletovali několik vozů této tradiční české značky. Ty dnes úspěšně slouží při správě a údržbě silnic v regionu.

„Ve stejném duchu budou pokračovat i následující projekty jednotlivých škol Zlínského kraje a vzdělávacího centra automobilky. Tam budou mít možnost vyrazit na týdenní stáž studenti i pedagogové. Poté zkompletují nákladní vozidlo z dílů dodaných automobilkou, která následně provede výstupní kontrolu a diagnostiku. Hotový náklaďák nakonec předáme některé správě a údržbě silnic nebo jiné instituci zřizované krajem,“ okomentoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel.

Například dva nákladní vozy sestavili z dodaných dílů v předchozím školním roce učni oboru automechanik ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky a Střední průmyslové školy Otrokovice. Tyto Tatrovky už před letními prázdninami zařadili do svého vozového parku zástupci společnosti Správa a údržba silnic Slovácka.

„Velmi si vážím firem, které takto úzce spolupracují se školami. Pokud chceme udržet zájem o technické a učňovské obory, musíme ukázat, že jsou to obory atraktivní a propojené s praxí. Toto je ta nejlepší cesta. Jsem hrdá na to, jak šikovné mladé lidi u nás v kraji máme," doplnila krajská radní pro školství Zuzana Fišerová.

 

Zpracoval: Vladimír Dostálek

2. 10. 2023

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz