Mgr. Vladimír Dostálek192

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na dvě desítky mladých sportovců ze Zlínského kraje se mohly pochlubit hejtmanovi Radimovi Holišovi svými úspěchy na letošních letních evropských hrách handicapované mládeže Emil Open.

„Pozvali jsme mladé sportovkyně a sportovce, kteří reprezentovali náš kraj na mezinárodním klání, abychom jim poděkovali. Získané medaile jsou jen třešnička na dortu. Sport je příležitost posunout své fyzické hranice, ale i navázat nová přátelství a zažít spoustu hezkých chvil. Přeji všem mladým sportovcům, aby je sportování hlavně bavilo. Smekám před nimi, že se dokáží se svým handicapem takto prát. A protože jsem sám dlouho pracoval jako trenér mládeže, tak vím, že z úspěchů svěřenců mají jejich vedoucí vždy radost. Chtěl bych i jim moc poděkovat,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním sportovců se zdravotním postižením od 10 do 26 let. V letošním roce se konal už 12. ročník tohoto projektu. Závodníci letos změřili své síly v atletice, plavání, cyklistice, lukostřelbě, stolním tenise, zajímavými disciplínami jsou boccia a bocce (sportovní disciplíny podobné francouzské hře pétanque určené lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík). Na letošní hry, které se konaly od 21. do 25. června, dorazilo 891 účastníků z 12. zemí Evropy. Zlínský kraj účast mladých sportovců z regionu na hrách dlouhodobě finančně podporuje.

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz