Bc. Soňa Ličková BA179

Bezpečně projet kruhovým objezdem a poznat dopravní značky se učí děti v Luhačovicích na nově zbudovaném dopravním hřišti. Vyrostlo ve sportovním areálu Radostova a přišlo na 4,2 milionu korun. Dotací 2,1 milionu podpořil výstavbu také Zlínský kraj. Dnešního slavnostního otevření se zúčastnil hejtman Radim Holiš a jeho náměstek Radek Doležel.  

Dopravní hřiště budou využívat zejména školy, pro veřejnost tu chystají preventivní akce. „Náš kraj se potýká s velkou nehodovostí na silnicích, je proto důležité dbát na prevenci a dopravní výchovu už u malých dětí, abychom neštěstí na cestách předcházeli. Zlínský kraj během posledních šesti let finančně podpořil vznik či modernizaci celkem 9 dopravních hřišť, včetně toho v Luhačovicích, a to částkou přesahující 28 milionů korun,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Hřiště v Luhačovicích postavili za pouhé tři měsíce. „Jsem rád, že se tento projekt podařilo zrealizovat v tak rychlém časovém rozmezí a cením si, jak zapadá do našeho areálu. Těší mne zájem dětí, které už hřiště s nadšením využívají, a tímto velmi děkuji Zlínskému kraji za finanční podporu, bez které by nešlo hřiště vybudovat. Poděkování patří i soukromým subjektům, které taktéž finančně přispěly,“ řekl starosta Luhačovic Marian Ležák.

Nové dopravní hřiště (DDH) vznikne letos i ve Valašských Kloboukách. „V Uherském Hradišti pak dojde k rozšíření a modernizaci stávajícího. Na výstavbu v Kloboukách jsme přispěli částkou 2,5 milionu korun, na úpravy v Hradišti 1,2 milionu korun,“ doplnil náměstek zodpovědný za dopravu Radek Doležel.

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Ve sportovním areálu Radostova v Luhačovicích vyrostlo nové dopravní hřiště.