Jan Vandík203

Ocenění zástupcům obcí s rozšířenou působností, které se letos nejvýše umístily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky, byla ve středu 5. dubna slavnostně předána na krajském úřadě ve Zlíně. Z vítězství se raduje Zlín, na druhé příčce se umístilo Uherské Hradiště, třetí místo obsadily Valašské Klobouky. Vítěz postupuje do celostátního kola soutěže. Oceněným přišli poblahopřát hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a krajský radní pro digitalizaci Jiří Jaroš.

„Přál bych si, aby webové stránky zůstaly hlavním a kvalitním informačním zdrojem našich měst a obcí a aby na nich občané našli veškeré informace, které potřebují. Děkuji všem, kdo se o webové stránky starají a dnešním oceněným gratuluji,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

„Ve Zlínském kraji se digitalizaci věnujeme velmi intenzivně. Naším cílem je, aby každá obec měla zpracovanou digitální technickou mapu, zabudovány optické kabely a aby nabízela portál občana s kvalitní webovou prezentací. S digitální technickou mapu rádi pomůžeme, s optickými kabely poradíme a co se týče webových prezentací, jsme tady dnes proto, abychom ty nejlepší pochválili a ocenili,“ řekl radní Jiří Jaroš.

Soutěž Zlatý erb se letos uskutečnila již po pětadvacáté. Organizována je dvoustupňově, v krajských kolech a v následném kole celostátním. Krajské kolo uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Novinkou letošního ročníku ve Zlínském kraji bylo, že se jednotnou metodikou hodnotily webové stránky všech obcí s rozšířenou působností. Ve Zlínském kraji tak šlo o celkem 13 webových stránek.

Krajská odborná porota u nich hodnotila například kvalitu a rozsah poskytovaných informací, a to z pohledu občana, návštěvníka i případného investora, dále nabízené elektronické služby včetně využití e-identity občana, responzivitu webu nebo jeho dostupnost v nejběžnějších prohlížečích.

Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy prostřednictvím rozvoje ICT technologií a služeb, poskytovaných veřejnosti s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Výsledky celostátního kola soutěže budou vyhlášeny 15. května 2023 během konference ISSS v Hradci Králové.

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2023

Nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností

1. Zlín
https://www.zlin.eu

2. Uherské Hradiště
https://www.mesto-uh.cz

3. Valašské Klobouky

https://www.valasskeklobouky.cz

Více informací:
www.zlatyerb.cz 
Hana Bazjuková, tel.: 603 945 012, e-mail: bazjukova@zlatyerb.cz

 

Zpracoval: Jan Vandík

6. 4. 2023

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz

foto: Ota Hofr

Slavvnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Zlatý erb 2023