115

ZLÍNSKÝ KRAJ – Symbolicky, na Mezinárodní den dětí, odstartoval dnes ve Zlíně 63. ročník největšího a nejstaršího festivalu filmů pro děti a mládež na světě. V jeho průběhu uvidí diváci 295 snímků z 50 zemí. Budou mezi nimi i tři projekce natočené ve Zlínském kraji a s jeho podporou. Jde o drama Erhart, seriál Sex O’clock a animák Tonda, Slávka a kouzelné světlo, který se stal dopoledním zahajovacím snímkem festivalu. Celkově byly filmy podpořeny částkou 5,17 milionu korun.

63. Zlín Film Festival zahájen

„Jsme hrdí na to, že u nás v kraji máme festival, který se může pyšnit hned několika NEJ. Ulice Zlína díky němu každoročně ožijí dětským smíchem a radostí. A právě proto festival každoročně podporujeme, letos částkou tři miliony korun. Pro účastníky festivalu navíc zajišťujeme dopravu autobusy zdarma,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje ve spolupráci s dopravci zajistil dva páry mimořádných autobusů na trasách Valašské Meziříčí - Vsetín - Vizovice - Zlín a Kroměříž - Holešov - Fryšták - Zlín a zpět. Zájemci o festivalový program se tak dopoledne dostanou dvěma bezplatnými linkami do Zlína a k večeru se opět budou moci stejnou trasou vydat zpět domů.

Letošní ročník festivalu, který potrvá do 7. června, je tematicky zaměřen na slavnou československou animaci nebo evropské webové seriály pro mladé, tentokrát pocházející ze skandinávských zemí. Tématům určeným nejen mladé generaci je věnován i doprovodný program na řadě míst ve městě.

Podrobný program festivalu i další informace najdete na www.zlinfest.cz.  

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz

Foto: Jan Salač