106

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zástupce hokejových klubů PSG Berani Zlín a VHK ROBE Vsetín přijali v úterý
5. září v sídle Zlínského kraje hejtman Radim Holiš a radní Jiří Jaroš. Důležitým tématem společného setkání byla bezpečnost na stadionech.

.

„Chceme předejít incidentům mezi fanoušky, k nimž docházelo v minulé sezoně. Proto vítám, že na bezpečnosti oba kluby aktivně pracují. Je v zájmu nás všech se vandalismu na stadionech vyhnout. Oběma klubům přeji úspěšnou sezonu, plnou sportovních zážitků,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Manažeři obou klubů potvrdili, že během sezonní přestávky se otázkou bezpečnosti zabývali. Kluby například posílily kamerové systémy v areálech, ve Zlíně navázali spolupráci s novou bezpečnostní agenturou a na obou místech budou zavádět přísnější opatření při exponovaných utkání. Přitvrdí také u problémových fanoušků, za opakované výtržnosti jim bude hrozit dlouhodobý zákaz vstupu na stadion.

Dalším tématem debaty byla otázka financí. „Díky přebytku hospodaření z loňského roku nově Zlínský kraj zařadil do svého rozpočtu padesát milionů korun na investice do sportovní infrastruktury. Dalších patnáct a půl milionu navíc kraj nově pošle na podporu vrcholového sportu vybraných sportovních klubů hrajících první a druhou nejvyšší celostátní soutěž. Zde si mohou kluby žádat o podporu na pokrytí provozních výdajů souvisejících s aktuální sezonou podzim 2023 – jaro 2024,“ vysvětlil radní Jiří Jaroš, zodpovědný za sport.

Zlínský kraj letos klubům PSG Berani Zlín a VHK ROBE Vsetín přispěl na činnost a rozvoj mládežnického sportu celkovou částkou 5,460 milionu korun. V rámci dobré spolupráce umožnilo hejtmanství parkování zdarma fanouškům domácích zápasů hokejového klubu Berani Zlín. Také v nadcházející sezoně mohou využívat bezplatné stání v parkovacím domě Zlínského kraje, které se nachází v budově č. 11 vedle krajského úřadu. Parkovat zdarma zde bude možné ve dnech konání domácích ligových utkání, v době od 16 do 21 hodin.


⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz