Bc. Jan Vandík DiS.34

Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v Kroměříži se dočká revitalizace. Rada Zlínského kraje schválila zahájení projektové přípravy, která přijde na asi 1 milion korun, samotná modernizace budovy se odhaduje na 20 milionů korun, z toho 65 % by měla pokrýt dotace z Ministerstva životního prostředí ČR. Pokud půjde vše podle plánu, s dokončením revitalizace se počítá v prvním čtvrtletí 2025.

„Práce záchranářů je nesmírně náročná. Je tak naší povinností jim zajistit co nejlepší možné pracovní zázemí. Jsem rád, že se nám v tomto směru daří,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Projekt počítá s kompletním zateplením obvodového a střešního pláště, výměnou vnějších okenních a dveřních výplní, a to včetně vrat garážových stání, pořízením fotovoltaiky a venkovních klimatizačních jednotek. Upraví se vstup a vymění osvětlení.

Krajští radní zároveň schválili zdravotnické záchranné službě projekt na nákup pěti nových sanitních vozů a 13 defibrilátorů. Investice přijde na necelých 37 milionů korun, přičemž 85 % z celkově uznatelných nákladů by mohla činit evropská dotace.

„V případě sanitek jde o náhradu starých opotřebovaných vozidel, která vyžadují zvýšené náklady na údržbu. Najeto mají mezi 190 a 300 tisíci kilometry. Životnost moderního motoru splňujícího současné emisní předpisy je zhruba 160 tisíc kilometrů, pak dochází k jeho rychlé degradaci,“ upozornil ředitel ZZS Zlínského kraje Josef Valenta.

S využitím tiskové zprávy Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz