Mgr. Vladimír Dostálek78

ZLÍNSKÝ KRAJ – O posledním červnovém víkendu se na atletickém stadionu ve Zlíně uskuteční vrcholná akce domácí sezóny – Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Naše atletická špička bude usilovat nejen o mistrovské medaile, ale také o získání kvalifikačních limitů na letní olympijské hry v Paříži.

Stadion mládeže Zlín, foto: Petr Švancara

Stadion Mládeže ve Zlíně bude svědkem zápolení našich nejlepších atletů. Dvoudenní program nabídne skvělou podívanou, která se koná mezi dvěma velkými atletickými akcemi letošního roku. Začátkem června se konalo v Římě mistrovství Evropy v atletice, na kterém především naši mladí atleti ukázali svůj ohromný potenciál a předváděli opravdu špičkové výkony. Na ně budou chtít navázat i ve Zlíně, kde se mistrovství republiky bude konat podruhé v historii. Zároveň se jedná o atletický mítink, kde se mohou atleti a atletky pokusit o zdolání limitu na Olympijské hry v Paříži nebo o posunutí ve světovém žebříčku, což znamená další možnost účasti v Paříži.

„Zlínský kraj je hrdým partnerem mistrovství republiky. Rádi se na pořádání takto významné sportovní události podílíme, a to i ve foprmou finančního příspěvku. Věřím, že jsme přispěli k vytvoření atmosféry, díky které si fanoušci ze Zlína odvezou mnoho dojmů z atraktivní podívané a že naši atleti ní dosáhnou výsledků, se kterými budou spokojeni,“ uvedl krajský radní pro oblast sportu a mládeže Jiří Jaroš.

Diváci se mohou těšit na mnoho špičkových českých atletů. Z Říma si výtečnou formu přivezla například překážkářka Nikoleta Jíchová, čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel nebo výškař Jan Štefela. Roli favoritů ve svých disciplínách budou chtít potvrdit koulař Tomáš Staněk, tyčkařka Amálie Švábíková nebo překážkář Vít Müller. Velké výkony lze očekávat také od mladého půlkaře Jakuba Dudychy nebo dálkaře ze Slovácka Petra Meindlschmida.

„Zlínský kraj má bohatou atletickou historii. Ve Zlíně začal s atletickou dráhou například legendární Emil Zátopek,“ říká náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch a dodává: „Mistrovství republiky v atletice je velkou sportovní akcí, která pomáhá propagovat nejen Zlínský kraj, ale i samotné město Zlín a má tak pozitivní dopad na cestovní ruch v našem regionu.“

(S využitím tiskové zprávy Centrály cestovního ruchu Východní Moravy; foto: Petr Švancara)

 

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz