Bc. Jan Vandík DiS.120

Velvyslankyni Izraele v České republice J. E. Annu Azari přijala v pátek 11. srpna na Krajském úřadě Zlínského kraje statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová. Jednání se zúčastnil také Lukáš Trčka, jednatel Technologického inovačního centra Zlín. Společně hovořili zejména o možnostech spolupráce v oblasti inovací nebo podpory podnikání.

„Izrael považujeme za velkou inspiraci, co se týká inovací, vytváření pracovních příležitostí nebo podpory začínajících podnikatelů. Konkrétně jde například o zavádění inovačních asistivních technologií v sociálních službách, se kterými mají v Izraeli  bohaté zkušenosti a my z nich můžeme čerpat. Proto bychom rádi spolupráci s izraelskou stranou do budoucna ještě více posílili,“ uvedla statutární náměstkyně Hana Ančincová.

Návštěvu zakončila Anna Azari podpisem do pamětní knihy a prohlídkou budovy Baťova mrakodrapu včetně projížďky ředitelskou kanceláří ve výtahu.

Přijetí izraelské velvyslankyně na krajském úřadě navázalo na návštěvu vědecké delegace z Izraele, která do Zlínského kraje zavítala začátkem letošního května a setkala se se zástupci kraje i zlínské univerzity. Společně debatovali o využití chytrých technologií v zemědělství, kyberbezpečnosti nebo umělé inteligenci. Členové delegace ocenili progres v oblasti digitalizace Zlínského kraje i připravované projekty.

Zpracoval: Jan Vandík

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz