Zvětšit písmo

Zmenšit písmo

CZ

cs

menu

Zlínský kraj - mrakodrap 21

Zlínský kraj

Zlínský kraj je oblíbenou turistickou oblastí, jeho atraktivita vyplývá z množství přírodních, kulturních a historických památek. Nikde jinde v České republice nelze najít oblast, která nabídne současně hory, zahradní architekturu, lázně, vinařská údolí, pozůstatky Velkomoravské říše, řadu církevních památek a historicky cenných staveb, jakož i ojedinělý příklad moderní baťovské funkcionalistické architektury. Skutečnost, že se zde setkávají tři národopisné celky – úrodná Haná, pohostinné Slovácko a svérázné Valašsko – také výraznou měrou přispívá k originalitě kraje.

V našem „kraji bez hranic“ si můžete užít báječnou dovolenou, uskutečnit zajímavé výlety či jen zaskočit na různorodé akce.

Kroměřížsko

KROMĚŘÍŽSKO

Magická krása

Kroměřížsko představuje možnost poznání, kulturu i výborné podmínky pro aktivní a relaxační dovolenou. Centrem regionu je Kroměříž s Arcibiskupským zámkem a zahradami, které jsou pro svou jedinečnost zapsány na seznamu památek UNESCO. Majákem Moravy je nazýváno poutní místo Svatý Hostýn, kam se budete rádi vracet. Kouzlo nedotčené přírody nabízejí lesy Hostýnských vrchů, krajina vrchoviny Chřiby i nížiny hanáckých polí. 

SLOVÁCKO

SLOVÁCKO

Slunce v lidech a zemi

Pestrost lidových krojů, hudba, tanec a vinařská kultura, to jsou barvy a chutě Slovácka. Fenoménem je zde Baťův kanál a také historie Velké Moravy. Regionem prochází Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje, na jejíž trase je jedním z hlavních cílů poutní místo Velehrad. Bohatou historii zde takřka na každém kroku připomínají pozoruhodné památky, součástí života jsou lidové obyčeje i tradiční gastronomie. Při festivalech a slavnostech budete svědky jízdy králů nebo můžete obdivovat tradiční mužský tanec verbuňk (UNESCO). K bohatosti regionu patří nádherná příroda CHKO Bílé Karpaty a Chřibů a také pověstná vstřícnost místních obyvatel. Slovácko, se právem pyšní oceněním EDEN.

VALAŠSKO

VALAŠSKO

Krajina snů

Horské prostředí Beskyd a Javorníků vytváří ideální podmínky pro dovolenou plnou zážitků, odpočinku a relaxace. Určitě vás pohltí architektura starých dřevěnic. Pochutnáte si na frgálech – typických koláčích. Valašská rázovitá krajina je plná kopců, krásné přírody, upřímných a pohostinných lidí. Zdejší místa nabízí řadu zážitků, vyjet si zde můžete na kole, projít se po hřebenech hor nebo obdivovat krásu regionu z několika rozhleden. Zima i léto zde skýtá celou řadu sportovního vyžití v moderních resortech doplněných o luxusní ubytování a wellness centra.

ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO

ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO

Svět obdivuhodných kontrastů

Vedle sebe na jedné straně stojí funkcionalismus Zlína a jedinečný fenomén firmy Baťa, secesní architektura Luhačovic a na druhé straně valašské dřevěnice, tradice a folklor jižního Valašska. Charakter krajiny regionu je předurčen pro romantické pěší výlety a pohodové cyklotoulky. Oproti tomu ale nabízí i adrenalinové trasy přírodou Vizovických vrchů a Bílých Karpat. Nejlepším místem pro odpočinek jsou největší moravské lázně Luhačovice s několika léčivými minerálními prameny. Wellness či netradiční pivní lázně si ale užijete i v jiných místech regionu. Zážitkem je návštěva ZOO Zlín či degustace slivovice ve Vizovicích.

Aktualizováno:

Krajský úřad Zlínského kraje © 2024

Cookie lišta

Nahoru