Zvětšit písmo

Zmenšit písmo

CZ

cs

menu

21. budova

MJVM nabízí komentované prohlídky bývalé administrativní budovy firmy Baťa, tzv. mrakodrapu, které zahrnují také svezení původní pojízdnou kanceláří Jana A. Bati.

PRINCIP BAŤA

Expozice PRINCIP BAŤA představuje tři témata spojená se Zlínem, jež jsou ale známá v celém světě.
Téma historie firmy Baťa uvozuje muzeum obuvi se stovkami exponátů exotické, historické i baťovské obuvi. K vidění je původní tovární linka na výro­bu obuvi a také řada dalších produktů firmy, doslova od tkaniček po letadlo. Řada fotografií a dokumentů dokládá, proč se městu za První republiky říkalo „Amerika ve Zlíně“.
 
Samostatnou částí je filmový kabinet zaměřený na historii zlínského filmu. Zdejší studio založila firma Baťa pro výrobu filmové reklamy, po znárodnění se zde soustředila tvorba pro děti a mládež. Světovou slávu studiu přinesli Karel Zeman, Hermína Týrlová a řada dalších.

H + Z

Stříbrná Tatra 87 stojí v centru části expozice věnované cestám Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Fotografie a předměty z obou jejich cest doplňují i ně­které jejich filmové reportáže.
Expozice nabízí řadu interaktivních prvků, kinosálky umožňují projekci dobo­vých reklam firmy Baťa i filmů H+Z.
 

14. budova

budově 14 se nachází také expozice zlínského rodáka, významného pedagoga a etnografa Františka Bartoše, a také prostor pro krátkodobé výstavy muzea.

Aktualizováno:

Krajský úřad Zlínského kraje © 2024

Cookie lišta

Nahoru