Zvětšit písmo

Zmenšit písmo

CZ

cs

menu

NABÍDKY POMOCI

Pomahej Ukrajine.jfif (14 KB)

CALL CENTRUM SOCIÁLNÍ ASISTENCE PRO UPRCHLÍKY Z UKRAJINY 
Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Modrou linkou a Oblastním spolkem Českého červeného kříže Prahy 1 od 18. srpna zřizují call centrum sociální asistence pro uprchlíky z Ukrajiny. Hlavním cílem je poskytnout této skupině lidí informace i podporu. Linka je dostupná bezplatně na čísle 800 60 10 20, a to hned v několika jazycích. Fungovat bude ve dvou částech – sociálního poradenství a krizové intervence. Více informací ZDE.

ČLOVĚK V TÍSNI
Peníze ze sbírky půjdou lidem na Ukrajině, aby si mohli nakoupit věci nutné pro život. https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-pomuze-ukrajine-8549gp

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ
Organizace zřídila finanční sbírku, v případě potřeby vyhlásí nábor dobrovolníků nebo sbírku materiální pomoci. Více informací: Ukrajina: další pomoc ČČK (cervenykriz.eu)

ADRA
Vybrané peníze organizace smění za finanční vouchery, za které si mohou lidé na Ukrajině koupit základní potraviny či hygienické potřeby. Více informací: ADRA, o.p.s. | Jsme tu s vámi pro druhé

NADACE VIA
Nadace Via provozuje portál pro snadné zaslání finanční pomoci. Zájemci mohou přispívat organizacím jako ADRA, UNICEF, Člověk v tísni, Charita Česká republika nebo organizaci Post Bellum z jednoho místa: Darujme.cz - Darujme.cz

CHARITA ČR 
Charita vyhlásila finanční sbírku „Charita pro Ukrajinu“, jejíž výtěžek pomůže lidem zasaženým válkou zajistit základní životní potřeby. Charita také provozuje asistenční infolinku pro občany Ukrajiny. Více na www.charita.czwww.acho.charita.cz.

Správa uprchlických zařízení
Instituce shání ubytování s větší kapacitou, jako jsou ubytovny, penziony nebo hotely. Posílejte sem prosím pouze nabídky ubytování hromadného typu, tedy 20 a více pokojů. Ideálně s možností zajištění stravování. S nabídkou se mohou lidé obracet na e-mail ubytovaniukrajina@suz.cz.

Správa uprchlických zařízení MV - Centrum na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj
Organizace zprostředkovává lokální pomoc cizincům - Zlínský kraj (integracnicentra.cz)

Ministerstvo zdravotnictví spustilo kontaktní e-mailovou adresu: ukrajina@mzcr.cz, která slouží všem, kdo chtějí na Ukrajinu nabídnout léčiva a zdravotnický materiál. Ministerstvo zdravotnictví zároveň žádá veřejnost, aby pro tyto účely nevykupovala léky v českých lékárnách. Pomoc Ukrajině musí být koordinovaná odborně a cíleně. 

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, z.s.

Společnost zastřešuje organizace zabývající se migrací a integrací cizinců. Soustředí nabídku a poptávku pomoci pro uprchlíky na jednom místě - https://migracnikonsorcium.cz/cs/

Psychologická pomoc pro občany - válka na Ukrajině. 

ДОВІДНИК ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

 

Terapeutická linka sluchátko +420 212 812 540 lidem postiženým konfliktem na Ukrajině.
📞 +420 212 812 540
Лінія Sluchátko пропонує безкоштовну психотерапію для українців, які живуть у Чехії та новоприбулих з України. Терапія передбачає 6 безкоштовних сеансів та проводиться українською, російською, чеською та англійською мовами. Години роботи можна знайти на сайті www.linkasluchatko.cz, вони можуть змінюватись за бажанням.

Aktualizováno:

Krajský úřad Zlínského kraje © 2024

Cookie lišta

Nahoru