Autor: Adéla Čuříková

Program ve 14I15 BAŤOVĚ INSTITUTU

MUZEUM JIHOVÝCHODNÍ MORAVY VE ZLÍNĚ

PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost

stálá expozice – 3. podlaží budovy 14

Expozice představuje tři zajímavá zlínská témata: historii firmy Baťa od jejího vzniku do roku 1948, filmové ateliéry Zlín a jejich tvůrce a také příběhy cestovatelů Hanzelky, Zikmunda a dalších.

FRANTIŠEK BARTOŠ: Pedagog, jazykovědec, etnograf

stálá expozice – 5. podlaží budovy 14

Malá expozice naučnou i hravou formou představuje rozsáhlou práci a etnografickou činnost významného zlínského rodáka F. Bartoše.

VÝSTAVY

DENÍK ZLÍŇANKY

do 4. 6. – 1. podlaží budovy 14

Panelová výstava z deníkových zápisků zlínské občanky, která zapisovala své postřehy z dění ve Zlíně od 10. do 60. let 20. století.

THOR HEYERDAHL – NÁŠ SPOLEČNÝ PŮVOD

do 7. 6. – 3. podlaží budovy 14

Panelová výstava věnovaná norskému cestovateli Thoru Heyerdahlovi. Výstavu zapůjčilo muzeum Kon Tiki v Norsku recipročně za výstavu o cestách Hanzelky a Zikmunda. Obě výstavy financuje Nadace Zikmundova vila z projektu Norských fondů.

FOTOSOUTĚŽ H+Z

  1. 6. – 17. 9. – 1. podlaží budovy 14
  2. ročník fotosoutěže Klubu H+Z s podtitulem „CO JSME VIDĚLI NA SVÝCH CESTÁCH A OSTATNÍ PŘEŠLI“ a vítězné práce v jednotlivých kategoriích. Inspirací fotosoutěže je tradičně neuvěřitelně bohatý fotografický archív cestovatelů Hanzelky Zikmunda, který spravuje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

SUPŠ V MUZEU

do 30. 7. – 3. podlaží budovy 14

Výstavka v expozici Princip Baťa je ochutnávkou prací studentů designu obuvi na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. K vidění jsou například dámské sandalety inspirované různými pochutinami na téma Švédský stůl, dámskou společenskou obuv s kabelkami pro soutěž MASTERS OF CRYSTAL PRECIOSA nebo dětskou obuv na téma HRA.

POKLADY SKRYTÉ V PODZEMÍ KARPAT

do 24. 9. – 1. podlaží budovy 14

Skutečně skrývá podzemí Karpat na území Zlínského kraje poklady? I flyšové sedimenty mohou překvapit. Přinejmenším zaskočí krásné ukázky žilného achátu z Petřkovické hůrky, kolekce révaitů z Ostrožské Nové Vsi, jantary ze Študlova a výběr minerálů „sopek“ z okolí Uherského Brodu. Nejvýznamnější mineralogickou lokalitou je v regionu známý lom na úbočí vrchu Bučník nad obcí Komňa. Ne nadarmo se místu přezdívá „perla Moravy“. Bylo zde popsáno přes 70 minerálů a nejzajímavější z nich jsou ve výstavě k vidění. Součástí výstavy je interaktivní koutek přibližující atmosféru lomu. Výstavu doplní odborné přednášky, dílny a edukační programy.

NA KRÁLA, MATIČKO, NA KRÁLA!

do 24. 9. – 1. podlaží budovy 14

Výstava věnovaná fenoménu letničního obřadu jízdy králů, který v současnosti probíhá ve 4 obcích na jihovýchodní Moravě (Vlčnov, Hluk, Kunovice a Skoronice). Představuje podstatu, historii i samotný průběh jízdy králů i různé prvky, jimiž se liší v jednotlivých obcích. Prezentuje také zápis jízdy králů na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

DOPROVODNÝ PROGRAM

JÓGA

vždy v pondělí – 3. podlaží budovy 14, v 16.30 hod

Cvičení vycházející z klasické hathajógy pro začátečníky i pokročilé vždy v pondělí v prostorách muzea pod vedením instruktorky M. Dvořákové.

Vstupné 60 Kč za lekci.

VESMÍR NA DOSAH RUKY

  1. 6. – 10.00–12.00 a 14.00–16.00

Kreativní dílna pro děti inspirovaná meteority a pro doprovod komentovaná prohlídka výstavy „Poklady skryté v podzemí Karpat“. Rezervace nutná: edukace@muzeum-zlin.cz nebo 573 032 3xx (19, 20 či 21)

Vstupné: 69 Kč základní, 45 Kč snížené, 149 Kč rodinné, ZTP zdarma.

VYCHÁZKA ZA BYLINAMI

  1. 6. – 13.30–16.30

V rámci cyklu Byliny v muzeu vyrazíme jen kousek za město a přímo v přírodě se seznámíme s léčivými bylinami i jedlými planými rostlinami. Budeme poznávat i ochutnávat. Vycházku povede muzejní botanička Petra Hanáková. Sraz účastníků: 14|15 BAŤŮV INSTITUT, recepce budovy 14, Vavrečkova 7040, Zlín. Odtud společný přesun MHD. Na vycházku je nutná rezervace místa! Rezervace, informace: edukace@muzeum-zlin.cz, 573 032 3xx (19, 20, 21). Akce se koná pouze za příznivého počasí!

Vstupné: 90 Kč základní, snížené 60 Kč.

NA KRÁLA!

  1. 6. – 10.00–12.00 a 14.00–16.00

Tvořivý program pro děti včetně komentované prohlídky s kurátorkou výstavy pro doprovod představí slováckou tradici jízd králů. V dílničce si děti vyzkouší vytvořit papírové třásně či květiny, které zdobí koně krále a jeho družiny. Součástí programu bude předvádění výroby papírových ozdob na koně v podání tvůrkyň ze Skoronic.

Vstupné: 69 Kč základní, 45 Kč snížené, 149 Kč rodinné, ZTP zdarma.

KLUB PŘÁTEL VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A KNIHY

Bližší podrobnosti u Pavly Hradilové, tel. 608 741 563.

ARCHITEKTURA NA PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ

  1. 6. – 5. podlaží budovy 14, v 17.00 hod

Přednáška s promítáním, přednáší Mgr. Ladislava Horňáková.

LÉČIVÉ ROSTLINY A JEJICH VYUŽITÍ

  1. 6. – 5. podlaží budovy 14, v 17.00 hod

Přednáška s promítáním a ukázkami bylin rostoucích v jarních měsících. Přednáší Mgr. Petra Hanáková.

VERNISÁŽ VÝSTAVY K 70. VÝROČÍ ZALOŽENÍ GALERIE VE ZLÍNĚ

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 17.00 hod

Úvodní slovo PhDr. Václav Mílek, ředitel galerie.

SKANZEN LIDOVÉ ARCHITEKTURY V RYMICÍCH U HOLEŠOVA

  1. 6.

Prohlídka objektu i nově otevřených expozic. Autobus. nádraží Zlín, odjezd v 11.05 hodin, nástupiště č. 31.

 

MUZEUM LUHAČOVICKÉHO ZÁLESÍ 

Otevřeno út-ne 9.00-12.00 a 13.00-17.00, pondělí zavřeno. Kontakt: muzeum.luhacovice@muzeum-zlin.cz, 577 132 883.

DUŠAN SAMO JURKOVIČ ZNÁMÝ A NEZNÁMÝ

do 8. 10.

Nové poznatky a pohledy na tvorbu architekta Dušana Jurkoviče. Výstavu připravilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve spolupráci se Spolkom architektov Slovenska a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislavě.

ČLOVĚK ČLOVĚKU | KAREL KOCH – DUŠAN JURKOVIČ

  1. 6. – 22. 10.

Instalace v Kabinetu Dušana S. Jurkoviče.

 

NKP PLOŠTINA 

Otevřeno út–ne 10.00–17.00, pondělí zavřeno. Kontakt: pamatnik.plostina@muzeum-zlin.cz, tel.: 571 160 005.

TRAGÉDIE NA PLOŠTINĚ

Expozice v novém návštěvnickém centru o událostech vedoucí ke zničení Ploštiny a dalších pasekářských osad na sklonku 2. světové války.

NOVÁ PLOŠTINA

Expozice v objektu č. p. 23 zachycuje poválečné změny místa samotného i způsobu připomenutí zdejší tragédie v průběhu času.

SILVER A

Sezónní výstava v č. p. 23.

NEDAŠOVSKÉ ZÁVRŠÍ OBJEKTIVEM KARLA CHOTKA

Výstava v exteriéru za návštěvnickým centrem.

 

HRAD MALENOVICE 

Otevřeno út–ne 10.00–12.00 a 13.00–17.00, pondělí zavřeno. Kontakt: hrad.malenovice@muzeum-zlin.cz, tel.: 577 103 379.

ZE ŽIVOTA HMYZU

do 29. 10. – výstavní prostory hradu

Výstava přibližuje pestrý a nesmírně bohatý svět šestinohých obyvatel naší planety. K vidění jsou velkoformátové fotografie různých druhů hmyzu v jejich přirozeném prostředí a ukázky exemplářů z různých končin světa i z našich luhů a hájů, jež ve svých sbírkách opatruje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Zajímavostí je doplnění výstavy o zobrazení hmyzu v divadelní hře Karla a Josefa Čapkových.

NŮŽ – MINULOST A SOUČASNOST JEDNOHO PŘEDMĚTU

do 29. 10. – hájenka

Sezónní výstava nabídne nejstarší archeologické nálezy jako kamenné čepelky, na které následně bude navazovat měděná, bronzová a železná produkce tohoto předmětu. Na panelech bude prezentována i vlastní výroba nožů několika postupy. Rekonstrukce křiváčkářské dílny ukáže i postup výroby těchto specifických zavíracích nožů a jednotlivé lokality jejich výroby na Valašsku (např. Růžďka, Bystřička, Ratiboř, Hošťálková).

NA HRAD ZA KORUNK(O)U

  1. 6. – 10.00–15.00

Kulturní program na nádvoří a v interiéru hradu Malenovice s podtitulem „Dobrými činy proti zlým časům“. Vystoupí smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů, pěvecké sbory 11. základní školy Malenovice a součástí bude i prodejní výstava výtvarných prací studentů Střední umělecké školy Uherské Hradiště. Výtěžek programu podpoří charitativní činnost nadace Korunka.

Vstupné 1 Kč.

 

KRAJSKÁ GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ VE ZLÍNĚ

PROSTOR ZLÍN | ŘÁDY VIDĚNÍ

stálá expozice – 2. podlaží budovy 14

Stylová industriální atmosféra výstavních prostor dává vyniknout atraktivnímu pojetí stálé expozice ze sbírek krajské galerie. Přibližuje zlatou epochu největšího rozmachu Zlína v baťovském období a představuje zdejší unikátní architekturu i to nejzajímavější z průmyslového designu spolu s klasickým a moderním uměním od 19. století až do současnosti.

VLADIMÍR KOVAŘÍK HRA NA HRANICI

  1. 6. – 20. 8. – 1. podlaží budovy 14

Historie designu ve Zlíně se začala psát ve 40. letech na půdě sochařského ateliéru Vincence Makovského ve Škole umění, kde vzájemné prolínání a ovlivňování užité a volné tvorby představovalo významný základ pro rozvoj tohoto oboru v následujících desetiletích. Bilanční výstava sochaře, designéra a pedagoga Vladimíra Kovaříka (*1965) má ambici prozkoumat platnost tohoto fenoménu na příkladu o několik generací mladšího umělce, jehož všestranná tvorba, osciluje mezi póly užitého a volného umění, od produktového a grafického designu až po malbu a sochařské objekty. Navzdory pomyslným oborovým hranicím ukazuje často až nečekané příklady jejich konvergence a vzájemné inspirace, u nichž neschází ani prvek hry či nadsázky.

Vernisáž výstavy 6. 6. v 17.00 hod.

Komentovaná prohlídka 27. 6. v 17.00 hod.

VLADIMÍR KARFÍK A INSPIRACE AMERIKOU: PRAXE U ARCHITEKTA FRANKA LLOYDA WRIGHTA A JEHO PROJEKTY PRO FIRMU BAŤA

do 11. 6. – 2. podlaží budovy 14, grafický kabinet

Výstava představuje originální materiály spojené se jménem světové osobnosti architektury Frankem Lloydem Wrightem. V pozůstalosti Vladimíra Karfíka, uložené v archivu oddělení dějin architektury Muzea města Brna, najdeme plány a fotografie, které i dnes ilustrují zajímavou etapu života tohoto architekta – jeho praxi ve Wrightově ateliéru ve Spojených státech amerických v letech 1928–1929. Vzpomínkám na toto období věnoval Karfík také čtyři kapitoly ve své memoárové knize. Když po americkém pobytu 14. dubna 1930 odjel pracovat do Zlína k firmě Baťa, uplatnil zde řadu svých zahraničních znalostí a zkušeností. Tyto materiály, například Wrightův návrh na bytovou věž St. Mark’s Tower v New Yorku (1927–1929), na kterém Vladimír Karfík spolupracoval, fotografie Wrightových staveb, realizace Vladimíra Karfíka pro firmu Baťa na fotografiích Josefa Sudka a Rudolfa Brunera-Dvořáka aj., byly představeny v rámci expozice architektury Muzea města Brna.

NOVÝ ZAČÁTEK – POHLEDY DO SBÍREK

  1. 6. – 8. 10. – 2. podlaží budovy 14, grafický kabinet

Komorní výstava v grafickém kabinetu galerie připomíná výročí 70 let od jejího založení 20. listopadu 1953. Prozatímní sídlo měla tehdy v zámku v Kroměříži. Převzala do své odborné péče podstatnou část bývalé sbírky firmy Baťa včetně obrazů z 19. století ze sbírky Emila Saluse. Současná prezentace s názvem Nový začátek je jen symbolickým výběrem z tohoto konvolutu výtvarných děl, na jehož základech rozvíjela dále svoji činnost. V grafickém kabinetu budou vedle několika obrazů a plastik, doplňujících současnou stálou expozici, zastoupeny především kresby předních umělců, například Emila Filly, Adolfa Hoffmeistera, Vlastislava Hofmana, Františka Hudečka, Františka Kalába, Františka Koblihy, Jaroslava Krále, Cypriana Majerníka, Linky Procházkové, Antonína Procházky, Zděňka Seydla nebo Richarda Wiesnera. Tato cenná a nedílná část sbírkového fondu galerie nemůže být díky svému charakteru dlouhodobě vystavena ve stálé expozici, je uložena v depozitáři a představována jen výjimečně.

Vernisáž výstavy 20. 6. v 17.00 hod.

LIBUŠE DLABOLA PRAŽÁKOVÁ – MOJE MÍSTO VE TVÉM SVĚTĚ

do 20. 8. – 1. podlaží budovy 14

Výstava Libuše Dlabola Pražákové (narozena 1984 v Jilemnici) otevírá vhled do základních vrstev autorčina malířského přístupu, odvíjeného v průběhu uplynulé dekády a určovaného několika vzájemně se prolínajícími tématy, v nichž klíčovou úlohu hraje nejbližší okolí generující neočekávaná figurální zastavení, specifická zátiší nebo i přírodní scenérie. Tyto obrazové introspekce tvoří silný vizuální celek, který je přímým odrazem hloubky myšlenkového zázemí malířky stejně jako opravdovosti jejího citového prožitku. Mnohé obrazy vychází z rodinných situací spojených s pevností mezilidských vazeb, jiné reflektují přitažlivou samozřejmost životního prostoru, který je ozvláštněn střípky světa dětství, další adorují tajemství přírody. Spíš než k zachycení konkrétních výjevů a podob však umělkyně od počátku směřuje k zobecnění a uvolněnému znázornění, které zakládá na bezprostřednosti malířského gesta a dramatizující barevnosti. Výstava je součástí kontinuální výstavní dramaturgie, která reflektuje jedno ze specifik zlínského prostředí, a sice silnou tradici jeho výtvarného školství. Libuši Dlabola Pražákovou k němu váže Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, kterou absolvovala v roce 2007, poté pokračovala ve studiích na Fakultě umění Ostravské univerzity (F. Kowolowski) a v současnosti žije a tvoří v Semilech.

AKCE

BÁSNÍCI V PROSTORU ZLÍN 2023

Básníci v prostoru Zlín je cyklus autorských čtení českých (ale i slovenských) básníků, který pořádá v pravidelných červnových termínech Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - a to už od roku 2010. Setkání s básníky je vždy spojeno s hudebním vystoupením a uvádějí ho přední bohemisté a literární historikové.

JAROSLAV HUTKA – MĚŘENÍ MRAKŮ

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod

JAN SPÁLENÝ – KAŽDÝ VEČER JINAK

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod

Michal Gera a Filip Spálený. Hosté Zuzana Lapčíková, Mikuláš Zelinský.

KAROL SIDON – KDE LIŠKY DÁVAJÍ DOBROU NOC

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod

Hudební doprovod: Trio Augenblick – Tomáš Molnár, Rostislav Tvrdík, Aliaxandr Yasinski

MILOŇ ČEPELKA – KDYŽ SE DNES NEVRÁTÍM

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod.

PRO RODINY S DĚTMI

GALEŘIŠTĚ

každou středu a čtvrtek – 2. podlaží budovy 14, 10.00–11.00

Galeřiště je výtvarné hřiště pro děti (2–5 let) v doprovodu rodičů pod vedením lektorky. Prostor stvořený ke hraní, tvoření a zážitky mezi uměleckými díly. Rezervace u Jany Svobodové, +420 774 918 981, jana.svobodova@galeriezlin.cz.

SOBOTNÍ DIVADELNĚ–VÝTVARNÉ DÍLNY

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, 14.00–16.00

Trochu výtvarné umění, trochu divadlo, trochu tvorba. Více informací poskytne Petr Nýdrle, petr.nydrle@galeriezlin.cz, +420 777 612 938.

Maňásci v galerii 10. 6., 14.00–16.00

Maňáskový workshop pro děti.

UMČO – VÝTVARNÝ WORKSHOP

  1. 6. – 2. podlaží budovy 14, 13.30–15.00

 

KRAJSKÁ KNIHOVNA FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ

AKCE

KLUB MILOVNÍKŮ KNIH

  1. 6. – 2. podlaží budovy 15, sál B, v 17.00 hod

Námětem červnového setkání bude Isla Dewar a skotská literatura. Vstup zdarma.

EVA A VÁCLAV HUDEČKOVI: SOUZNĚNÍ

  1. 6. – 2. podlaží budovy 15, kavárna, v 17.00 hod

Našli spojení nejen v osobním životě, ale i ve své práci. Beseda se spisovatelkou, herečkou a scenáristkou Evou Hudečkovou a houslovým virtuózem Václavem Hudečkem.

Vstupné 80 Kč.

JIŘÍ PEJLA: PLZEŇSKÁ DUETINA S POHÁDKOU

  1. 6. – 2. podlaží budovy 15, kavárna, v 17.00 hod

Představení dvou nových knih: Plzeňská duetina – společné dílo básníka Jiřího Pejly a výtvarníka Pavla Falátka; a pohádky Jiřího Pejly s ilustracemi Zdeny Hruškové Pan Krokopul a kocour Černokněžník. Obě publikace představí autoři a ukázky z nich zazní v podání Radoslava Šopíka a Lucie Krupíkové. O hudební doprovod se postarají žáci Základní umělecké školy Zlín - Jižní Svahy.

Vstup zdarma.

TÁTOVÉ A MÁMY, ČTĚTE S NÁMI: POHÁDKOVÝ LES

  1. 6. – 3. podlaží budovy 15, klubovna, v 10.00 hod

Hodinka nad dětskou knihou pro děti do 5 let. Vstup zdarma.

KNIHOŽROUTI

  1. 6. – 3. podlaží budovy 15, klubovna, v 15.00 hod

Klub pro čtenáře od 8 do 15 let, kteří mají rádi knížky a rádi si o nich povídají. Pomoc se čtením, tipy na super knížky, spousta nových informací, noví kamarádi a zábava s knihovnicí Anďou.

Vstup zdarma.

ZLÍN ŽIJE

  1. 6. – Park Komenského, 16.00–19.00

Mobilní pobočka knihovny v parku Komenského. Registrace do knihovny zdarma, aktivity a dílny pro děti.

Vstup zdarma.

MÁ TO HÁČEK

  1. 6. – 2. podlaží budovy 15, sál B, v 17.00 hod

Skupinka určená pro všechny, kteří rádi tráví volný čas háčkováním a chtěli by sdílet své zkušenosti s dalšími milovníky háčku nad společným tvořením. Kapacita je omezena, je třeba se předem přihlásit na mailu vavrova@kfbz.cz.

Vstup zdarma.

YOUNG CLUB

  1. 6. – 4. podlaží budovy 15, skupinová studovna, v 16.00 hod

Setkání čtenářského klubu pro teenagery a milovníky young adult literatury od 14 do 20 let.

Vstup zdarma.

VÝSTAVY

ONDŘEJ SOUKUP: MOJE ZEMĚDĚLSKÉ STROJE

  1. – 30. 6. – 2. podlaží budovy 15, foyer

Výstava klienta Denního stacionáře Zlín, Ondřeje Soukupa. O zemědělskou techniku se zajímá od útlého dětství, traktory, bagry, kombajny a podobné stroje si prohlíží v odborných knihách a na internetu. Zná všechny detaily a co víc, zachytává je na papír. Nejraději kreslí voskovými pastely a fixem. A tak se jeho vášně, stroje a výtvarná tvorba, spojily v jedno a vznikly tyto obrazy.

Vernisáž výstavy 6. 6. v 10.10 hod.

DUN SONS: HANA JUŘÍKOVÁ

do 16. 6. – 2. podlaží budovy 15, foyer

Výstava fotografií slabozraké autorky v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě pořádaných Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.

VŠICHNI MŮŽEME BÝT UMĚLCI

  1. – 30. 6.
  2. ročník výtvarné soutěže mateřských a základních škol s tématem Zlín, město zeleně. Pořádá Mateřská škola Zlín, Dětská 4698, příspěvková organizace.

TONDO, KAMARÁDE

do 30. 6. – 3. a 4. podlaží budovy 15, vitríny

Zlínský spisovatel Antonín Bajaja ve vzpomínkách kamaráda, malíře a grafika Josefa Ruszeláka.

 

Knihovna Jižní Svahy

DOPOLEDNE PRO RODIČE S DĚTMI

  1. 6. – dětské oddělení, v 9.30 hod

Hravé dopoledne spojené se čtením, povídáním a drobným vyráběním. Vhodné pro děti od 0-5 let.

Vstup zdarma.

 

14|15 BAŤŮV INSTITUT a další externí akce

BLÍZKO NEBE

  1. 6. – střešní terasa budovy 14, 18.00–21.00

Letní podvečer na střešní terase budovy 14 nabídne netradiční atmosféru s hudebním vystoupením dua MUSICA ANGELICA zpěvačky Magdalény Malaníkové a harfenistky Lucie Fajkusové, které bude doplněno komentovaným výhledem na zlínskou architekturu.

Vstupné 259 Kč, k zakoupení na recepci budovy 14 nebo na www.14-15. cz.

POZNÁVEJME BAŤOVSKOU ARCHITEKTURU MĚSTA ZLÍNA

  1. 6. – před budovou 14, v 17.00 hod

Komentovaná prohlídka autobusem s kurátorem Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi a budovami města Zlína. Doba prohlídky cca 120 min. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem na recepci budovy 14 nebo na www.14-15.cz.

Vstupné 259 Kč.

ZDARMÁČEK

  1. 6. – platforma, 10.00–14.00

Zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje opět pořádají dobročinnou akci. Na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU si můžete zdarma vybrat oblečení, hračky a další věci, které potřebujete.

Vstup zdarma.

FILHARMONIE POD ŠIRÝM NEBEM

  1. 6. – platforma, ve 20.00 hod

Na charitativním koncertu zazní Novosvětská symfonie od Antonína Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů vedená šéfdirigentem Robertem Kružíkem. Na pódiu také vystoupí mladý umělec Thom Artway. Charitativní koncert na podporu Poradenského a krizového centra, p. o. a Linky SOS Zlín, p. o. se koná pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hany Ančincové a radní pro oblast kultury a školství Zuzany Fišerové. V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta do Kongresového centra Zlín. Vstupenky již v předprodeji na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a na pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín. Akce je realizována s finanční podporou statutárního města Zlína.

Vstupné 300 Kč, děti do 6 let zdarma.

VÝSTAVY

PŘEHLÍDKA TECHNICKÉ TVOŘIVOSTI MLÁDEŽE

  1. – 9. 6. – 2. podlaží budovy 15, předsálí, 9.00–17.00

V rámci již XX. ročníku Přehlídky technické tvořivosti mládeže budou představeny nejlepší technické výrobky a to v kategoriích 6 – 11 let a 12 – 20 let. Vystaveny budou například plastikové modely, modely letadel, lodí, aut a raket, železniční modely, výrobky ze dřeva a papíru a další technické výrobky. Akci organizuje Dům dětí a mládeže ASTRA Zlín, p. o. za podpory Odboru školství Magistrátu města Zlína.

 

Více informací na www.14-15.cz, www.muzeum-zlin.cz, www.galeriezlin.cz a www.kfbz.cz

14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 14 a 15 továrního areálu, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, www.14-15.cz