Autor: Adéla Čuříková

V Muzeu v přírodě v Rymicích se 15. června uskuteční Den řemesel

Fascinující setkání s historií a tradicemi nabídne 15. června 2024 malebný areál Muzea v přírodě Rymice. Uskuteční se v něm Den řemesel, událost, která oživí ducha tradiční výroby našich předků. Od 10 do 17 hodin se návštěvníci stanou přímými svědky autentických ukázek téměř zapomenutých dovedností.

„Svůj um a zručnost jim ukáže kovář, švec, šindelář, přadlena, tkadlena či řezbář.  Lidé uvidí také například výrobu nepálených cihel. Připraveno bude občerstvení a výrobky si budou moci zájemci i zakoupit. Akci doplní prezentace Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem,“ uvedl vedoucí Muzea v přírodě Rymice a etnograf Petr Hlavačka.

Chaloupky s doškovými střechami, vesnické usedlosti a hospodářský dvůr tvořící soubor lidových staveb v Rymicích budou pulzovat životem. Stánky nabídnou bohatou škálu zajímavých rukodělných výrobků. Program je určen celé rodině, zabaví se také děti.

„Den řemesel spojuje zábavu a poučení. Je rovněž příležitostí pro rodiny strávit společně příjemný den v atmosféře plné historie, kreativity a inspirace,“ dodal Petr Hlavačka.

Kdo by setkání s řemeslníky v červnu nestihnul, může se do Muzea v přírodě Rymice vrátit kteroukoliv z červencových sobot, které budou ve 14.15 a 15.45 hodin patřit právě oživeným starým řemeslům. Řemeslníci budou buď v chaloupkách na Hejnici, nebo ve staveních na návsi. Při práci tak bude možno zhlédnout ševce (6. 7.), kováře (13. 7.), malérečku, která i ukáže výrobu mašlovaček a výrobky z šustí (20. 7.) a paličkování (27. 7.).

Více na www.muzeum-km.cz