Lovecké slavnosti 10. června na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Pestrou mozaiku s mysliveckou tématikou poskládanou z různých ukázek, vystoupení, zábavných aktivit i výborných zvěřinových specialit nabídne další ročník tradičních Loveckých slavností, který proběhne v sobotu 10. června na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Chybět nebudou osvědčená lákadla, ani zajímavé novinky. Na své si přijdou zástupci všech generací.

Lovecké slavnosti patří k největším akcím kulturního kalendáře Muzea regionu Valašsko. Odpoledne v příjemném prostředí zámeckého parku tématicky zaměřené na tradici myslivosti nabízí bohatou porci zábavy i zajímavého poznání. Akci zahájí ve 13 hodin trubači ze školy Josefa Selementa při OMS Ostrava a hned poté bude následovat příjezd hraběcí družiny na koních v podání členů stáje Moravia Branky u Valašského Meziříčí. Můžete se těšit i na sokolnickou show v podání Jaroslava Oszeldy, vystoupení kynologů s loveckými plemeny psů či výstavu loveckých trofejí členů místního mysliveckého spolku Háj.

O příjemnou atmosféru akce se postará známá dechovka Starojičané pod taktovkou Jiřího Vojáčka. Program obohatí komentované trubačské desatero průvodu honem v podání Radima Janči a žáků Trubačské školy Josefa Selementa a také závěrečné interaktivní vystoupení se psi, kteří pomáhají lidem. Zájemci si budou moci prohlédnout zámecké interiéry, výstavu Karpatské roubenky, expozici Bankovky z celého světa a také pro akci speciálně připravenou výstavku preparovaných zvířat ze sbírky muzea.

Organizátoři jako vždy nezapomněli ani na děti, pro které je připravena jízda na koních a poníkovi, kvízová hra, stopování zvěře, střelba z luku a řada dalších aktivit s prvky lesní pedagogiky. Postaráno bude i o chuťové buňky návštěvníků. Členové mysliveckého spolku Háj připraví tradiční zvěřinové speciality, chybět nebude ani další občerstvení. „Teď už jen zbývá, aby vyšlo počasí, a budeme si moci užít příjemné rodinné odpoledne v duchu myslivecké tradice a se spoustou zábavy pro všechny generace. Všichni jsou srdečně zváni,“ vzkázala kurátorka akce Eva Friedlová z Muzea regionu Valašsko.

Další informace najdete na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko