Autor: Adéla Čuříková

Gastrofestival Chutě Zlínského kraje už 17. a 18. května

Už v pátek a sobotu 17. a 18. května se Výstaviště Kroměříž promění v ráj chutí a vůni. Gastrofestival Chutě Zlínského kraje nabídne oblíbené foodtrucky, vinařskou uličku, regionální potraviny, taky prezentaci nejkrásnějších turistických míst nebo bohatý kulturní program.

Pro mladé nadějné kuchaře je připraveno Mistrovství Zlínského kraje ve vaření středních škol. V Live Cooking Show své umění předvede šéfkuchař Roman Paulus i Jakub Menšík z MasterChefa. Nebudou chybět ani inspirativní rozhovory s autorkou kuchařek Markétou Hrubešovou a tvůrcem populární Gastromapy Lukášem Hejlíkem.

Velkou pozornost jistě přiláká také oblíbená vinařská ulička, ve které můžete ochutnat nejlepší vína od vinařů ze Zlínského kraje. Na jednom místě si tak budete moci dopřát obohacující putování po celkem šesti vinařstvích. Představí se vám Vinařství Rochůz z Mařatic, Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice, Rodinné vinařství Vaďura, Vinařství Jakubík ze Zlechova, Agro Zlechov a Víno Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice. Novinkou bude interaktivní online katalog nabízených vín, který si budete moci prohlédnout již předem na adrese www.vinarizk.cz.

A nebudou chybět ani koncerty. V pátek si můžete užít kapely The Dees Four, Street 69, Moraviens a Křídla. V sobotu skupiny Orange, Mňágu a Žďorp a The People.

VSTUP JE ZDARMA!

Více na https://www.vystavistekromeriz.cz/akce/2024-05-17-chute-zlinskeho-kraje