Autor: Adéla Čuříková

Nový workshop pro dospělé v krajské galerii se bude věnovat duši

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně v dubnu nově nabídne sérii kreativních workshopů pro dospělé zaměřené na psychohygienu a roli umění v našem životě. Kurz s názvem ČISTÍRNA – umění proti úzkosti proběhne ve třech termínech 8., 15. a 29. dubna přímo ve výstavách mezi uměleckými díly. 

„Tento na sebe navazující workshop vyšel z toho, že obavy a úzkost začínají více a více prostupovat naší společností. Jsme přesvědčeni, že umění je jedním z prostředků, jak sami sebe „zvládat“, ba co víc, jak se učit hýčkat vlastní duši. V rychlé, roztěkané době přeinformovanosti, ve které žijeme, nacházíme možnosti skrze umění nahlédnout zpět do sebe samotného. Možná, že umění vede k cestě k sobě samotnému. A pokud vede k sobě samotnému, vede i k jiným,“ představil akci Petr Nýdrle, pedagog a režisér, který vede kurzy herectví, kreativního psaní a rétoriky. Kurz povede společně s ilustrátorkou a lektorkou Janou Svobodovou, která se ve svých lekcích zabývá imaginací jako zdrojem inspirace.

Workshop má tři fáze. První z nich 8. dubna se zaměří na Dech, duši, vnitřní monolog a JÁ. O týden později 15. dubna budou tématem Sny, strach, realita a fantazie, noční můry a poslední 29. dubna se bude věnovat Doteku, hmatu a hlíně. Jednotlivé lekce se uskuteční vždy v čase 16.30-18.00. Cena za 3 workshopy je 250 Kč, za každý workshop zvlášť je 110 Kč. Jednotlivé lekce na sebe navazují, je možné je ale navštívit i samostatně.

Předprodej a více informací naleznou zájemci na www.galeriezlin.cz.

 

Kontakt:

Šárka Michalíková

Public Relations

Tel: 733 162 977,

e-mail: sarka.michalikova@galeriezlin.cz

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně,

14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

 

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

Tel: 736 505 513,

e-mail: alena.babicova@14-15.cz

14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín