Autor: Adéla Čuříková

O Velikonocích se návštěvníci zlínského muzea a krajské knihovny mohou těšit na tradiční zvyklosti i tvoření

Jaro už je cítit ve vzduchu a za pár dní to bude krásně vonět také tradičními velikonočními pochoutkami v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně na programu pro celou rodinu Zelený čtvrtek v muzeu. Ten již tradičně doplňuje velikonočně laděnou panelovou výstavu. V období Velikonoc chybět nebudou ani tvořivé dílny pro děti v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.

Velikonoční zvyky a tradice v muzeu

Ve čtvrtek 28. března v čase 10.00-12.00 a 13.00-17.00 se v expozici Františka Bartoše uskuteční rodinný program Zelený čtvrtek v muzeu, který představí tradiční zvyky dodržované v období Velikonoc ve starém Zlíně. Návštěvníci se mohou těšit na tvořivé dílny, ukázky různých stylů zdobení kraslic, pletení pomlázky, výrobu velikonočních dekorací z vizovického pečiva, přípravu tradičních velikonočních pokrmů, pečení jidášků i drobný prodej velikonočních dekorací.

Tvořivé dílny v krajské knihovně

V knihovně se bude zase tvořit a to nejen v ústřední knihovně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, ale také v jejích pobočkách. Jako první se uskuteční Jarní výtvarná dílnička v úterý 19. března od 13 do 17 hodin v dětském oddělení Knihovny Jižní Svahy. Děti zde budou vyrábět veselé velikonoční zápichy do jarního osení nejen z vajíček. Podobný program nabídne také Velikonoční výtvarná dílna 27. března ve stejném čase tentokrát v Knihovně Díly.

V oddělení pro děti ústřední knihovny se 26. března od 14 do 17 hodin uskuteční Velikonoční výtvarná dílna, ve které si děti budou vyrábět zvířátka z dřevěných špalíčků. Společně s knihovnou tak mohou děti přivítat jaro.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz, www.kfbz.cz  a www.14-15.cz.

 

Kontakt:

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

Tel: 736 505 513,

e-mail: alena.babicova@14-15.cz

14|15 Baťův institut, příspěvková organizace