Autor: Adéla Čuříková

TOP Víno Slovácka se uskuteční v Uherském Hradišti 17. 8. 2024

Agrární komora Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, ú.o. Uherské Hradiště, vyhlašují patnáctý ročník soutěže “TOP Víno Slovácka“, které se mohou zúčastnit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod svatým Antonínkem a Blatničky.

Vína musí být vyrobena z hroznů odrůd révy vinné majících původ na území ČR ze sklizně roku 2023. Zájemci mohou svá vína přihlašovat k hodnocení od 3. června do 31. července 2024 prostřednictvím internetové stránky www.elwis.cz

Vzorky vín k degustaci se budou předávat ve čtvrtek 1. a pátek 2. srpna 2024 od 7 do 17 hodin na adrese: Svatoplukova 346 v Uherském Hradišti. Senzorické hodnocení vzorků vín proběhne v úterý 6. srpna 2024 pod dohledem vedoucího degustace a odborného garanta Jakuba Šebesty.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 17. srpna 2024 v Redutě v Uherském Hradišti za účasti významných hostů. Pro účastníky je připravena ochutnávka všech vín přihlášených do soutěže, bio vín a potravin ze Zlínského kraje, která bude doprovázena atmosférou cimbálových muzik.

Značkou “TOP Víno Slovácka“ chceme podtrhnout kvalitu a jedinečná vína vyrobená na území Slovácka ve Zlínském kraji a okolních obcích, čímž přispíváme k zvýšení atraktivity regionu pro návštěvníky a milovníky vína. Tato slavnost je významným oceněním celoroční práce vinařů.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše, statutární náměstkyně hejtmana Hany Ančincové a starosty města Uherské Hradiště Stanislava Blahy a je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje, ministerstva zemědělství, města Uherské Hradiště a Vinařského fondu.