Autor: Adéla Čuříková

V Otrokovicích ve Free-time zóně na Trávníkách se uskuteční PUMPTRACK weekend 2024

Trať světových parametrů a na ní závodníci světové úrovně budou k vidění již tento víkend v Otrokovicích, kde se ve Free-time zóně na Trávníkách se uskuteční PUMPTRACK weekend 2024.

Výjimečný podnik, prezentující mladý a oblíbený sport, se koná ve dnech 13. a 14. července 2024. Během víkendu se na jednom místě uskuteční hned tři závody, z toho jeden světové úrovně pod záštitou mezinárodní cyklistické asociace UCI. Od sobotního rána budou probíhat otevřené závody pro širokou veřejnost BIKECORE Pumptrack OTROKOVICE 2024 a SCOOTERING. Neděle pak bude patřit  závodům o body do ČESKÉHO POHÁRU PUMPTRACK 2024 a o kvalifikaci na mistrovství světa PUMPTRACK WORLD CHAMPIONSHIPS 2024. „Celá akce je naplánována jako ukázka dynamického sportu PUMPTRACK na nově postavené trati v Otrokovicích. Vzrušení vzbudí závody šité na míru pro všechny úrovně – amatéry, profesionály i úplné začátečníky. Vrcholem je kvalifikační závod na mistrovství světa,“ shrnul program víkendového dění ve free-time zóně Dalibor Silný, ředitel závodu.

O rostoucí popularitě tohoto sportu u nás svědčí i druhé místo české závodnice Sabiny Košárkové na Mistrovství světa v pumptracku v roce 2023. Není bez zajímavosti, že Sabina již v Otrokovicích startovala při slavnostním otevření pumptrack dráhy. Na startu ale nebudou chybět ani další závodníci světové úrovně. „V každém ze závodů počítáme s přibližně padesáti závodníky. Dohromady bychom se tak mohli dostat k číslu 150 závodníků na startu během obou dnů. Očekáváme jezdce z celé České republiky a okolních Evropských států jako je Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Rakousko či Slovinsko,“ doplil Dalibor Silný.

Akce světové úrovně slibuje parádní atmosféru i díky profesionálnímu ozvučení, přítomným DJ’s a speakerům.  Občerstvení různého typu návštěvníci ochutnají z oblíbených food trucků. Zajištěn bude i velký stan s posezením pro odpočinek diváků i závodníků. „Kvalifikační závod bude přenášen internetovým on-line video přenosem do celého světa. Chceme ukázat, že tento nový typ sportu může být vhodný pro všechny cyklistické nadšence a že Česká Republika má tratě̌ světových parametrů,“ zdůraznil ředitel závodu.  

Akce ve free-time zóně je součástí letošních Otrokovických letních slavností. Lidé tak mohou v jeden čas proložit návštěvu koncertu jedinečnou sportovní podívanou. „Jsem velmi ráda, že máme aktivní cyklistické jádro. Spolek BIKECORE si aktivity ve sportovním areálu bere za své celoročně s tím, že v létě společně organizujeme závody, kdy prezentujeme nejen tento zajímavý sport, ale i možnosti volnočasového vyžití pro mládež. Zkušenosti z předchozích let dokazují, že jde o perfektně připravenou akci, kde nic není dílem náhody, a tak si ji mohou užít naplno diváci i závodníci. V kombinaci s kulturním programem připraveným pro Otrokovické letní slavnosti je celé město ideálním místem pro strávení akčního víkendu, plného zážitků. Během dvou dnů vystoupí 11 kapel, bude se hrát divadlo, létat s modely letadel i závodit na kolech i koloběžkách. Přijďte se přesvědčit sami a užijte si kousek léta společně s námi,“ pozvala starostka města Otrokovice Hana Večerková s tím, že vstupy na všechny kulturní i sportovní akce jsou pro veřejnost zcela zdarma.

 

 

 

Další informace:                                                

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz