Autor: Adéla Čuříková

Vyhlášení výsledků výzvy Do práce na kole bude ve Zlíně 13. 6.

Motivační měsíc kampaně Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem 2024 skončil posledním květnovým dnem. Vyhlášení výsledků a předání cen vítězům se bude konat ve čtvrtek 13. června 2024 od 16 hodin na náměstí Míru ve Zlíně.

Na zlínském náměstí bude připraven program nejen pro samotné soutěžící. O hudební předehru se postará od 16 hod. kapela Bayer Band. V 17 hod. je plánováno slavnostní losování a předávání výher. „Za Zlín, Otrokovice a okolí vyhlašujeme vítěze střídavě v Otrokovicích a ve Zlíně. Letošní rok připadl na Zlín a příští rok předpokládáme, že se uskuteční v Otrokovicích,“ zmínila nastavená pravidla Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně za Zlín, Otrokovice a okolí.

Letos se za Zlín, Otrokovice a okolí přihlásilo v kampani DPNK 1585 pracovníků a zaměstnanců z různých firem a institucí. V rámci výzvy mohli účastníci zapisovat jakoukoliv cestu do práce či z práce, letos i do školy a ze školy, kterou uskutečnili na bezmotorovém dopravním prostředku, případně pěšky či poklusem. Povolena byla i elektrokola. Maximální počet tras, které si mohli započítat za jeden den, byly dvě. Minimální délka trasy v jednom směru musela činit alespoň 1,5 km.

„Děkujeme všem, co se zapojili a chtějí udělat něco nejen pro své fyzické i psychické zdraví, ale i pro zdraví našich měst a planety. Věříme, že zejména v době klimatické krize se každý krok směrem k udržitelnosti počítá,“  prohlásili organizátoři výzvy Do práce na kole z Auto*Matu Praha.

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz