Autor: Adéla Čuříková

Muzeum Kroměřížska ožije výstavou Dotýkat se exponátů přikázáno!

Muzeum Kroměřížska ožije výstavou Dotýkat se exponátů přikázáno! Během letních prázdnin nabídne hru, zábavu a poučení pro celou rodinu. Navštívit ji bude možné i v pondělí, kdy mají jiná muzea povětšinou zavřeno.

Na dvě desítky exponátů do Kroměříže zapůjčí iQLANDIA Liberec. Výstava je unikátní v tom, že všechny předměty si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet a prozkoumat. Jak říká název výstavy – tentokrát mají přímo přikázáno se exponátů dotknout. Hravým způsobem se tak dozvědí spoustu zajímavých informací z biologie, fyziky, astronomie a z řady dalších vědních oborů.

„Zjistí, jak jsou na tom s udržením rovnováhy nebo jestli je obelstí důmyslné optické klamy. Objeví, jak funguje černá díra, skleníkový efekt či akustický telefon. Ověří si, kdo má lepší postřeh či větší sílu,“ popsala aktivity jedna z kurátorek Martina Malá.

Výstava, která se otevře už 23. 6. 2023, pobaví a poučí zároveň. Je určena dětem i dospělým, příjemný prázdninový zážitek si tak může odnést celá rodina. „Od 1. 7. do 31. 8. 2023 bude muzeum otevřeno i v pondělí, které mají návštěvníci zažito jako zavírací den. Chceme tak tuto unikátní a interaktivní výstavu co nejvíce zpřístupnit,“ uvedla ředitelka Muzea Kroměřížska Martina Miláčková.

Kromě rodin s dětmi mohou výstavu poslední červnový týden navštívit také školy. Přes prázdniny může být ideálním cílem pro příměstské tábory. Potrvá do 3. 9. 2023.

 

Kontakty:

  • Kurátorka výstavy: Martina Malá, mala@muzeum-km.cz, 605 199 835
  • Kurátorka výstavy: Kateřina Mozgová, mozgova@muzeum-km.cz, 731 215 678
  • Ředitelka muzea: Martina Miláčková, milackova@muzeum-km.cz, 603 429 127