Autor: Adéla Čuříková

Začíná sezona na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Láká na novou expozici, divadlo i zábavu pro děti.

Se čtvrtletním zpožděním letos začíná návštěvnická sezona na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Objekt ve správě Muzea regionu Valašsko prošel v uplynulých měsících úpravami a během léta bude lákat na tradiční taháky i zajímavé novinky. Otevřeno je každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.

Pocta Kinským i kostýmované prohlídky

Zámek Lešná se nachází ve stejnojmenné obci zhruba 4 km od Valašského Meziříčí na hlavním silničním tahu směr Palačov. K hlavním lákadlům patří prohlídkový okruh historickými interiéry, který muzeum nově rozšířilo o stálou expozici věnovanou životním osudům bývalých majitelů z hraběcí rodiny Kinských. Zhruba hodinová prohlídka nabízí řadu opravdových skvostů, počínaje unikátním malovaným stropem, přes původní barokní podlahu až po mobiliář z přelomu 19. a 20. století. Od úterý 9. do neděle 14. července si můžete zámek projít v rámci speciální akce s průvodci v dobových kostýmech.

Relax v zámeckém parku

Pravidelní návštěvníci mají zámek v Lešné u Valašského Meziříčí spojený i se zdejším vyhlášeným anglickým parkem, který během letních měsíců skýtá pohodovou procházku a relax ve stínu mohutných stromů provázený vůni vzácných dřevin. Otevřen je každý den od 8 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Co Vás čeká během léta

Během prázdnin můžete dětem zpestřit návštěvu zámku oblíbenou pátračkou po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu. V červenci budou připraveny výše zmiňované kostýmované prohlídky. Od 9. do 11. srpna zaplní zámek krásné květinové vazby a kouzlo barokní doby. Také letos se můžete těšit na živé divadlo v historických interiérech. V pátek 16. srpna dorazí brněnské divadlo Exulis s legendárním příběhem Muž se železnou maskou. K dispozici jsou čtyři termíny 18, 19, 20 a 21 hodin (informace a rezervace vstupenek na tel. 734 420 009). Od úterý 20. do pátku 23. srpna pak proběhne také zážitkový program pro děti Zloděj Bonifác.

Další lákadla

Na zámku Lešná si můžete prohlédnout i historickou školní třídu či expozici bankovek z různých koutů naší planety. Pro děti je připravena herna, kde si užijí zábavu i zajímavé poznání. Muzeum regionu Valašsko nabízí i možnost pronájmu některých prostor. Největší zájem bývá o svatební obřady, konají se zde i firemní a další akce. Další podrobnosti na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu Muzeum regionu Valašsko (@muzeumregionuvalassko).

 

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690 | 605 509 928

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko