Autor: Adéla Čuříková

Zlínské muzeum představí undergroundovou hudební scénu

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo netradiční výstavu, která představí alternativní hudební scénu ve Zlínském kraji a její proměny od 60. let 20. století až do současnosti.  Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 16. května v 17 hodin a na ni naváže od 19 hodin Koncert Klub Underground v kavárně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

Výstava Klub Underground představí jednotlivé významné hudební skupiny, místa probíhajících akcí i styl příznivců tohoto žánru. Směr je orientován převážně na rockovou scénu s alternativními žánry, která je prezentována hlavně formou fotografií, projekcí, záznamů z koncertů, rozhovorů a medailonků osobností a kapel.

„Ve 2. polovině 20. století se proměnila světová populární hudba. Tato proměna se projevila i ve vývoji hudební scény v bývalém Československu,“ říká Stanislava Guryčová, jedna z kurátorů této výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a dodává: „Vznikla spousta hudebních uskupení inspirujících se například kapelami Sex Pistols, The Clash nebo i Velvet Underground. Tyto vlivy jsou znát i v našem regionu, kde se utvářela místa a skupiny osob vyznávající tento hudební styl. Subkultury dnes nazývané jako punk a metalheads jsou specifické svým životním stylem, který v mnoha oblastech zasahuje do společenského života.“  

Doprovodným programem k vernisáži i výstavě je koncert, na kterém vystoupí kapely CHOROBOPOP a ZBOŘENÁ ŠOPA.  Vstupné je 100 Kč a vstupenky je možné zakoupit již nyní na na recepci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nebo online na www.14-15.cz.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz

Kontakt:

Ing. Silvie Lečíková                                                 

vedoucí obchodního oddělení

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Vavrečkova 7040, Zlín

Tel. 734 769 971, e-mail silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz

 

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

14|15 BAŤŮV INSTITUT,

Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz