Mgr. Vladimír DostálekPočet zobrazení217

ZLÍNSKÝ KRAJ – Juniorského mistra světa v plavání Miroslava Knedlu přivítal v sídle Zlínského kraje hejtman Radim Holiš. Osmnáctiletého studenta gymnázia z Fryštáku a závodníka Plaveckého klubu Zlín čeká příští rok nejen maturita, ale i účast na Letních olympijských hrách v Paříži.

plavec Miroslav Knedla

„Na olympiádě v Paříži bude Miroslav pro náš kraj želízkem v ohni, budeme mu všichni fandit. Za celý Zlínský kraj mu gratuluji k dosaženým úspěchům a přeji mu hodně zdraví a štěstí ve všech dalších závodech, ať plave stejně suverénně jako legendární Michael Phelps, kterého má Miroslav za vzor,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Mladý plavec letos sbíral jednu medaili za druhou – z juniorského mistrovství Evropy v Bělehradě si přivezl dvě zlaté medaile, následovala bronzová medaile z kontinentálního šampionátu plavců do 23 let v irském Dublinu. Seznam úspěchů Miroslav Knedla ve své poslední juniorské sezoně rozšířil ziskem stříbrné a zlaté medaile z mistrovství světa v Izraeli. Tam zaplaval nový český rekord a navrch přidal splnění limitu pro účast na olympiádě v Paříži, které se budou konat na přelomu července a srpna příštího roku. Nyní se chystá na svou premiéru na evropském šampionátu mezi dospělými v Rumunsku.

 

Zpracoval: Vladimír Dostálek

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz