Bc. Jan Vandík DiS.Počet zobrazení1982

Možnostmi budoucího využití pozemků ve Zlíně – Malenovicích vlastněných Zlínským krajem se aktuálně zabývá nová krajská rozvojová společnost ZRIA. Ve hře je hned několik variant, všechny ale směřují ke společnému cíli – udělat Zlínský kraj atraktivnější. A to nejen pro mladé lidi, ale také pro nové investory. Hejtmanství chce do debaty o využití pozemku, na němž předchozí vedení kraje plánovalo vybudovat novou nemocnici, zapojit také veřejnost. Spouští proto anketu, ve které se mohou zájemci k jednotlivým návrhům vyjádřit.

logo

„Zlínský kraj stárne rychleji než jiné regiony v Česku. Pokulháváme také v oblasti technologií, poměru specialistů a vedoucích pracovníků i atraktivitě pro mladé lidi. Z nedávného průzkumu vyplynulo, že tři ze čtyř studentů nevidí ve Zlínském kraji svoji budoucnost a chystají se odejít. Zóna Malenovice je pro nás jednou ze zásadních příležitostí, jak můžeme tento negativní trend zastavit. Chceme zde vytvořit živý prostor, který osloví lidi napříč generacemi,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.

prezentace-zona-malenovice-final-doplnena (1)_page-0001.jpg (1.05 MB)

Podle Petra Kubíčka, strategického ředitele společnosti ZRIA, hledá Zlínský kraj inspiraci v zahraničí. „Například Švýcarsko dnes nastavuje globální tempo inovací. Klíčem je efektivní spolupráce mezi univerzitami a průmyslem, elitní vzdělávací systém, návazné podnikatelské prostředí a věrnost vědeckému výzkumu. Spolupráce Switzerland Innovation Park Zurich s elitními školami jako ETH Zurich láká talenty i investice. Je to pro nás nelehká výzva, ale je to cesta, která může Zlínský kraj posunout na novou úroveň,“ uvedl Petr Kubíček.

 

Cílem vedení Zlínského kraje je zvýšit kvalitu vzdělávání v regionu, přinést nové příležitosti k uplatnění absolventů, rozvíjet spolupráci akademického a soukromého sektoru a podpořit podnikání i investiční potenciál regionu. 

„Objevit by se tu mohl například interaktivní vzdělávací prostor pro studenty všech věkových kategorií s důrazem na vědu, technologie, inženýrství a matematiku,” uvedl jeden z možných záměrů náměstek hejtmana David Vychytil. „Chceme dát mladým lidem co nejvíce příležitostí vyniknout přímo u nás doma, v regionu, a umožnit jim dělat světovou práci ze Zlína,“ dodal.

Kromě toho připadají pro budoucí využití zóny v úvahu například také bydlení pro mladé, univerzitní kampus, podnikatelské prostory, sportovní komplex nebo kulturní zázemí.

Vyjádřit svůj názor na nové využití pozemků v Malenovicích může také veřejnost. Zájemci mohou hlasovat na: ANKETA - PROJEKT MALENOVICE (google.com)

 

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz