Bc. Jan Vandík DiS.Počet zobrazení41

Modernizaci budovy výjezdové základny zdravotnických záchranářů v Kroměříži schválili krajští radní. Zaměřena bude na snížení její energetické náročnosti. Budova se dočká zateplení, nových oken a dveří, výměny stávajících světel za LED osvětlení a taky instalace fotovoltaické elektrárny.  

Ilustrační foto

„Díky tomu se na základně sníží náklady na energie o téměř polovinu a roční úspora tak přesáhne 200 tisíc korun. Jsme jediný kraj, který má zastropované ceny energií do konce roku 2024. Uspořené náklady proto okamžitě investujeme do energetických opatření, aby byl pro nás dopad cen roku 2025 co nejmenší. Kromě té kroměřížské tak letos solární panely nainstalujeme ještě na dalších šesti výjezdových základnách v kraji,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Celkové náklady na kroměřížské základně dosáhnou téměř 19 milionů korun. Máme podanou žádost o dotaci v rámci Operačního programu Životního prostředí 2021-2027, která je v současné době v procesu hodnocení. Její předpokládaná výše činí 7,685 milionu korun,” doplnil krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček.

Zpracoval: Jan Vandík

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz