Mgr. Vladimír DostálekPočet zobrazení75

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vedení Zlínského kraje podpořilo pokračování projektů Senior pasy a Rodinné pasy. Jejich smyslem je podpořit seniory a rodiny s dětmi prostřednictvím karet, které jim přináší výhody a slevy na služby, volnočasové aktivity, cestování a nákup vybraného zboží.

vícegenerační rodina se psem

„Od roku 2018, kdy začal Zlínský kraj projekt Senior pasů podporovat, do konce loňského roku si tuto kartu opatřilo už téměř 17 tisíc seniorek a seniorů z regionu. K podpoře Rodinných pasů jsme se vrátili vloni po téměř deseti letech. Projekty mohou pomoci ulehčit mnohdy velmi napjatým rozpočtům domácností jak penzistů, tak rodin s dětmi,“ vysvětlila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která na krajské úrovni odpovídá za sociální oblast.

Slevovou kartu Senior Pas mohou získat občané starší 55 let. Karta jim umožní využívat levnější služby různých druhů poskytovatelů nejenom na území Zlínského kraje, ale ve všech krajích republiky. Společnost Sun Drive Communications na projekt pro letošní rok získá z rozpočtu Zlínského kraje příspěvek ve výši 180 tisíc korun. Bližší informace a přehled slev naleznou zájemci v katalogu, který je distribuován do seniorských organizací v kraji a také n webové stránce www.seniorpasy.cz.

Kartu Rodinný pas mohou získat rodiny s dětmi do 18 let po registraci na webu www.rodinnepasy.cz, kde najdou také seznam výhod a slevových míst. Jedná se o slevy na širokou škálu služeb, volnočasové aktivity i běžné nákupy spotřebního zboží. Kartu mohou rodiny využít na více než 4 tisících slevových míst po celé České republice. Zlínský kraj podpoří projekt 190 tisíci korun.

 

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz